Krupice

Dáváte za pravdu Aristotelovi v tomto níže uvedeném citátu? Jak moc je tato myšlenka aktuální?

„Překypující, neohraničená, bezpodmínečná tolerance je poslední ctností zanikajících civilizací.“

Nejlepší odpověď
zjentek

Souhlasím jen tehdy, pokud nejde o toleranci k jakékoli činnosti/realizaci v prostředí, které mně osobně říká pane! Bo jinak bych měl ve všem záhy dobrej holubník a být úplný chudák a zbláznit se jenom pro vlastní překypující neohraničenou bezpodmínečnou toleranci, tak to nevím jestli bych zrovna chtěl. (; ((;

Další odpovědi
Pepa25

S tolerancí je to podobné jako se svobodou: spousta lidí tápe v tom, kde jsou jejich hranice … Kde končí moje svoboda? Kdy už nemůžu počítat s tolerancí ostatních?

Rokio

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.

paul1

Souhlasím. Trošku mi tam ale , jako strojaři vadí to „neohraničená“ . Tolerance by měla být + -.

Krupice

zjentek: Zamyslet se nad citátem je skoro bych řekl žádoucí!