jirka F

Dáváte si k obědu zelný salát?

Takový ten z hlávkového zelí.

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy

Další odpovědi
cappuccino

Ano, casto. A doplnim ho nastrouhanou mrkvi a cervenou repou.

paul1

Občas, kupujeme ho v Tescu, ale je tam mišung různých druhů.

elkon

Občas ano, ale také si někdy večer uděláme pekingské zelí. Trochu vody, trochu pepře, trochu třtinového cukru, trochu soli. Množství přísad podle chuti.

Filip84

Já nevím, co myslíš.

Salát znám Feldsalat (polníček), no, ledový a vím, že existuje hlávkový, ale Sicher jsem to neměl v hubě deset roků. No a římský salát, samozřejmě.

Největší spotřebu mám, ze salátů, polníčku. Jak zbydou zemčice, udělám Grästl, no a Feldsalat. Nic, umyješ polníček, usušíš polníček, nakrájíš Saurtewurst – utopenec (si ho ale vyrobíš – musíš vařit podle pětiletýho plánu a měsíc dopředu myslet na to, že budeš chtít Grästl mit Wurstsalat, jo, ty z obchodu se nedají žrát! 🤢), smícháš dýňový olej s trochou nálevu z těch utopenců, opepříš (pořádně!), promícháš Feldsalat s tím lákem, dáš na talíř, a na to dáš utopence a tu cibuli a chilli, z láku. No Grästl k tomu.

No a nebo Caesar salat si dělám. Ale jinak to moc nejím.

Ze zelí salát nedělám. Nejčastěji používám čínské zelí (bai choi), pak kysané, ve vinném nálevu, z toho vařím, no, zelí, k Schweinebraten, nebo zelňačku.

Ze svěžího zelí vařím velice málo, prakticky jenom Soupe aux choux, jo, klasika Zelňačka s Louis de Funès, no a nebo Soupe de poulet à l’ancienne; recept máš tady: https://lepou­let.qc.ca/recet­tes/soupe-de-poulet-a-lancienne/

A salát ze zelí znám jenom Coleslaw a ne, nedělám ho. Sním ho, nic proti, ale nedělám. Pokud myslíš jiný: napiš recepturu a technologický postup (ta receptura asi stačí 😅).

quentos

„S“ hlávkového zelí? To jako vážně?

jirka F

Quentos: Přece se dělá s hlávkového zelí?Nebo ne?

Filip84

JyrkaF🤪 pekelný kotelník ze školky:

Opravdu se salát dělá s hlávkového zelí? Nedělá se, náhodou, z hlávkového ze­lí?