Avatar uživatele
jirka F

Dáváte si k obědu zelný salát?

Takový ten z hlávkového zelí.

Zajímavá 0 před 331 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Někdy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Ano, casto. A doplnim ho nastrouhanou mrkvi a cervenou repou.

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Občas, kupujeme ho v Tescu, ale je tam mišung různých druhů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Občas ano, ale také si někdy večer uděláme pekingské zelí. Trochu vody, trochu pepře, trochu třtinového cukru, trochu soli. Množství přísad podle chuti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Já nevím, co myslíš.

Salát znám Feldsalat (polníček), no, ledový a vím, že existuje hlávkový, ale Sicher jsem to neměl v hubě deset roků. No a římský salát, samozřejmě.

Největší spotřebu mám, ze salátů, polníčku. Jak zbydou zemčice, udělám Grästl, no a Feldsalat. Nic, umyješ polníček, usušíš polníček, nakrájíš Saurtewurst – utopenec (si ho ale vyrobíš – musíš vařit podle pětiletýho plánu a měsíc dopředu myslet na to, že budeš chtít Grästl mit Wurstsalat, jo, ty z obchodu se nedají žrát! 🤢), smícháš dýňový olej s trochou nálevu z těch utopenců, opepříš (pořádně!), promícháš Feldsalat s tím lákem, dáš na talíř, a na to dáš utopence a tu cibuli a chilli, z láku. No Grästl k tomu.

No a nebo Caesar salat si dělám. Ale jinak to moc nejím.

Ze zelí salát nedělám. Nejčastěji používám čínské zelí (bai choi), pak kysané, ve vinném nálevu, z toho vařím, no, zelí, k Schweinebraten, nebo zelňačku.

Ze svěžího zelí vařím velice málo, prakticky jenom Soupe aux choux, jo, klasika Zelňačka s Louis de Funès, no a nebo Soupe de poulet à l’ancienne; recept máš tady: https://lepou­let.qc.ca/recet­tes/soupe-de-poulet-a-lancienne/

A salát ze zelí znám jenom Coleslaw a ne, nedělám ho. Sním ho, nic proti, ale nedělám. Pokud myslíš jiný: napiš recepturu a technologický postup (ta receptura asi stačí 😅).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

„S“ hlávkového zelí? To jako vážně?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Quentos: Přece se dělá s hlávkového zelí?Nebo ne?

Avatar uživatele
Filip84

JyrkaF🤪 pekelný kotelník ze školky:

Opravdu se salát dělá s hlávkového zelí? Nedělá se, náhodou, z hlávkového ze­lí?

Nový příspěvek