postcd

Dáváte ptactvu v létě vodu?

jakým způsobem? viděl jsem sýkoru v krmítku a měla pootevřený zobáček tak má asi žízeň. Na zahradě je ve stínu pod stromy v zemi zabudovaný lavor s kamenem uvnitř aby tam mohli dosednout a pít.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, máme velký kámen, z toho důvodu jsem ho nechala přivézt, je v něm taková prohlubeň, kde se drží voda, vzhled zahrady to nijak nenarušuje, ptáčci už jsou na něj zvyklí

Další odpovědi
briketka10

Ano sestra dává na svou zahrádku do velké
misky pod keřík hodně vody pro vrabčáčky 😁
Taky bych dávala, ale můj kocourek by hned
nějakýho ptáčka chytil.

marci1

V tomto velmi horkém počasí, kdy ptáci umírají žízní, dávám. Nejlepší je nizká mistička s vodou. 🙂

ReHu

Nedávám, moje kočky by je nenechaly :'(

dr.luha

Máme na zahradě velkou litinovou vanu s vodou na zalévání a v ní plave vyrobený ponton s nosností asi 4 kg. Je u ní provoz asi jako na čínském nádraží.

Drap

Ano , už mnoho let. Plochou misku, vevnitř několik kamenů. V těchto vedrech měním vodu cca 3× za den. Napaječka je poměrně často navštěvována.