Avatar uživatele
nyjono

Dáváte do sekané cibuli?

Syrovou nebo ji trochu osmažíte?
Jsou 2 středně velké cibule na 1kg mletého masa málo, akorát nebo hodně?
Přidáváte nějakou speciální ingredienci, která se běžně nedává?
Dík.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, marci1, gecco před 2613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Já dávám cibule hodně – tak cca tolik, co masa…
😉
Ale dusím ji důkladně, pomaličku, do sladka (pro kilo cibule to znamená aspoň dvě hodiny, raději déle).
Jinak – někdy přidám jalovec nebo rozmarýn, jindy třeba tymián – nevařím podle receptu, ale podle chuti a ´přiměřeně´…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Určitě, cibuli mám ráda. Na 1 kg mletého masa 2–3 ks větší cibule. Při větším počtu cibulí by sekaná měla sladkou chuť. Cibuli nejprve osmažím, syrovou do sekané nedávám.Také tam přidám tymián, nebo rozmarýn. A hodně pepře. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Já teda cibuli rozhodně nedávám, nesnáším ji tam a myslím že do sekané ani nepatří. Ale proti gustu… Občas přidám na drobno nasekanou červenou papriku, sterilovaný hrášek, místo pepře sušené chilli kousky Vitana – ale opatrně, stačí málo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Dvě střední na koli je málo, nebo akorát. Hodně tro není ;)
Pokud mám, dávám celerové semínko. Krom toho, že při dušení či pečení úžasně provoní to hovězí maso i kuchyni, tak také redukuje tělesnou váhu, takže později ses tou sekanou nemusí „tolik šetřit“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Dávám, vetšinou ji semelu s masem, trochu špeku, a nikoli strouhanku, ale mlíkem navlhčený rohlík. Z koření sůl, pepř, česnek, majoránku nebo směs na mleté maso.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
L. da Vinci

Co dávám do sekané cibuli? Do cibule nic, ať je pokrájená na měsíčky nebo nadrobno!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Keplere, nevim proč mi při čtení tvého příspěvku na mysli vytanula lháška ze známýho filmu: prej Von si dá kaviárový tousty!

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To neznám. Ale kaviárové tousty jsem si jednou dobou dával. Dostal jsem pixlu kaviáru na narozky.

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Vsadím, že to chutnalo podobně, jako sekaná s hráškem ;)

před 2612 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere – ta cibule v sekané udělá takové vazké pojivo, které – pokud nepoužíváš strouhanku či mouku (což nedělám, nechci maso takto ´pokazit´) a nebo nevyšleháš z hovězího prát (to taky dělám nerad) udrží konzistenci sekané vlahou…
Ale jak píšeš – De gustibus non est disputandum…
😉

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, možná kdyby se ta cibule v té sekané úplně ztratila, resp. „rozpustila“, tak chuťově by mi nevadila. Nevím ale jak by se toho dalo dosáhnout. Pro spojení používám strouhanku a vajíčko.

před 2613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Škoda, že nejde poslat mailem kus flákoty…
😉

před 2612 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek