Jrkuft

dávat papír do kontejnerů nebo do výkupu?

Je lepší papír(noviny,ča­sopisy,letáky atd.) třídit a házet do modrýho kontejneru nebo prostě házet do krabic a když se nakupí zajet do sběrny kde vykupují?

Odpovědi
marci1

Pokud má člověk poblíž sběrnu a potřebuje každou korunu, tak odvézt do sběrny. Ale i papír musí roztříděný, za směsný papír je cca 0,30 hal. Časopisy a noviny se vykupují za vyšší cenu (2–3 Kč), ale musí být také svázané, zvlášť časopisy a zvlášť noviny. 🙂

anonym

Třídit je zatím zbytečné, pokud ti nezáleží na tom, co bude po tvé smrti, což mě ne.

dudu

Za kilo papíru dnes sběrny údajně platí až tři koruny /snad víc než za železo/. U nás ho už delší dobu různí dědkové z kontejnerů vybírají – v podstatě kradou, neboť po odevzdání se prý stává majetkem města.

Dochy

Vzhledem k dostupnosti kontejneru (cca 90m) a sběrny (není v okruhu 3km) pro mně jednoznačně kontejner. Nemám dost skladovacích prostorů abych mohl čekat až budu mít papíru dost aby se mi vyplatilo ho někam vozit.