Jumper

Dávat noviny do ‚roury‘ na schránce?

Zdravím. Tento týden začínám roznášet místní noviny a co jsem se dívala, spousta lidí má schránku a trubicí určenou přímo na ně. Bojím se ale, že vypadnou nebo se v případném dešti rozmočí. Kdo má s takovou prací zkušenosti – dáváte je tam nebo klasicky do schránky?
Také bych možná přivítala nějaké tipy, nevím moc co čekat 🙂

Nejlepší odpověď
redy

Co chceš řešít, strč tam noviny, za to jsi placená.Schránky maj ruzný velikosti ,a dost se ty noviny trhaj.Když je tam rveš ,nebo když majitel je vyndává.Kdo má rouru tak do rury:-))

Další odpovědi
Drap

Pokud je schránka dostatečně velká, je lepší do schránky. Pokud neni, stejně dobře poslouží roura. Kde neni ani schránka ani roura, můžeš dát za kliku, strčit do plotu, nebo něčím zatížit. Kdo nemá dostatečně velkou a uzaviratelnou schránku musí počítat s tím, že po delším čase se mohou tiskoviny promočit. Neni to už tvůj problém.

Elk

Majitelé s promočením, krádeží, vyfouknutím větrem musí počítat. Mně napadlo jenom – dát tam noviny a zazvonit. Pokud jsou doma, můžou si je hned vzít.

JájsemRaibek

Rozvážím noviny a vůbec neřeším do čeho je dám a žádný problém. Lepší je patník, roura než schránka, jelikož tam se smotané noviny lepší vejdou než do štěrbiny ve schránce. To jakou mají lidi schránku je jejich věc a já roznáším noviny a ne, abych je kvůli jejich nedokonalé schránce ochraňoval před nepřízní počasí.
Abych zvonil u jednotlivých domů, to bych dělal ještě za týden, navíc ne každý je doma.

ReHu

Já bych to neřešila. Mají na noviny rouru, strč je tam. Nevypadnou, občas se namočí.
Nemají trubku, strč je do schránky.

tony2412

samozřejmě jsem tu rouru na noviny viděl,ale fakt si nepamatuju jak je dlouhá,snad se tam ty noviny vejdou celý a snad ta roura je nahoře delší než dole,tak by noviny neměly zmoknout,já bych je dal do roury,kdyby pršelo tak bych je dal do schránky…pro Drapa,předpokládám že když si někdo objedná noviny,tak snad instaluje na plot nebo dveře něco jako schránku aby doručovatel měl ty noviny kam dát,a né je dávat třeba pod kámen :o)