talka

Dával Ježíš Kristus almužny?

Odkud měl peníze?

Nejlepší odpověď
annas

Ježíš Kristus dával almužny svými zázraky. Např. tím, že nakrmil tisíce lidí pouhými několika chleby a rybam, proměnil vodu ve víno. . Nebo uzdravoval nemocné a křísil mrtvé atd.

"Svaté evangelium praví, že než Kristus Pán rozdával zástupu, učinil díky, to jest požehnal chleby, zasvětil je takřka Otci nebeskému; a podobně máme činiti také my; dávajíce almužnu, máme ji dávati pro Boha, nemáme jí dávati lidem, nýbrž máme ji v těchto lidech dávati Bohu samému, Jeho jednorozenému Synu Ježíši Kristu. K tomu nás nabádá Kristus Pán nejen příkladem, nýbrž docela zřejmými slovy.

„Dávejme tudíž almužny hojně, čiňme tak rádi, udílejme je pro Boha“
Příkladem je např. sv Václav, sv. Vojtěch, sv. Jan Nepomucký, sv. Ludmila, sv. Anežka, Karel IV.

„Vše to nás nabádá: Jdi, a učiň dle možnosti podobně. Ano, dokazujme almužnou lásku a milosrdenství k chudým, pak bude Bůh jednou laskavým a milosrdným také k nám.“

http://rexcz.blog­spot.cz/2015/03/­jak-mame-davati-almuznu-1903.html
Zpracoval: Jakub Albert

Známá biblická slova souvisejí s almužnami: Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno … co dáš, to dostaneš, to ti Bůh vrátí…

Platí i v současnosti?

Další odpovědi
Hans51

S největší pravděpodobností byl řemeslníkem – tesařem, možná kameníkem. Nejsem schopen odpovědět na první část Vaší otázky týkající se almužen, nicméně druhá část zdá se mi býti zodpovězenou. Vydělával je.

marci1

Samozřejmě, dával. Almužna jsou nejen peníze, nejen hmotné věci. V křesťanství je almužna projevem milosrdenství a křesťanské lásky. Nespočívá pouze v tom, abychom nasytili někoho, kdo je hladový, anebo darovali oděv tomu, kdo jej nemá. Almužnou jsou všechna dobrodiní, jež v duchu lásky prokazujeme svému bližnímu, ať už jeho tělu, nebo duši. Když máme málo, tak tedy dáme málo; když nemáme, tak alespoň půjčíme, můžeme-li. I když jsme velmi chudí, můžeme snadno dávat almužnu. 🙂

zjentek

myslím, že Ježíš Krzistus je naopak pobíral, jako všichni ostatní duchovní a mniši

anonym

Nedával.

Ježíš Kristus nedával almužny svými zázraky. Např. tím, že prej nakrmil tisíce lidí pouhými několika chleby a rybami, že prý proměnil vodu ve víno. . Nebo uzdravoval nemocné a křísil mrtvé .
To je pěkná pitomost,zamysleme se nad tím.
Děkuji.

Agneta

Odkud měl peníze? Jestli si strkal taky peníze veksláků do kapes, když jim „převracel stoly“ před templem, jako ten florentský mnich před třista lety (ten měl sebou i „morální policii“, a nikdo si nedovolil nedat, nebo nesouhlasit), možné by to bylo.

Řekla bych, že nejspornější na kauze Ježiš jsou právě ty „zázraky“, které ale každý normální člověk může odhalit – že to takto konkrétně nesouhlasí, stačí si to místo osobně v Bibli přečíst, jak to tam je napsané s tím nakrmením tisíců lidí dvanácti chleby, a s tím „děláním vína“ z vody.
Je to psáno s velkou úctou k Ježíšovi (vždyť on to ten blázínek nemyslel špatně, a na nějakého Krista byl „povýšen“ až po smrti), a taky jen tak se to dá chápat…:DDD

anonym

Tak to nevím, ale dnes „stát“ dává almužny sirotkům, tělesně a duševně postiženým, starob. důchodcům a ostatním potřebným. Jo, a odkud bere? Z našich kapes, ale dříve si musí koupit zbraně, pancéřová auto… a co zbude, rozdá lidem tu almužnu!