Avatar uživatele
Damiana

Dává se dnes ještě finanční odměna za zlepšovák? Nebo Vám ho v práci „jenom“ ukradnou?

Několikrát jsem zaslechla, že za zlepšovák se dnes už neplatí, protože je povinností každého zaměstnance podílet se na chodu firmy i tímto způsobem. Tedy, že každý nápad a vylepšení je součástí běžné pracovní náplně zaměstnance. Takže nebude navíc placen za to, co má dělat „normálně“.
Je to tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, johana 56, Alesh, anonym před 4099 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Dnes už to tak nefunguje.
Z druhé strany, co slýchám od otce z vyprávění z vojny, tak je fakt, že tam se každý zlepšovák velmi cenil – dokonce bylo hezké, že si mohli vybrat, jestli peníze, či láhev „mňamka“. Obvykle to vyhrála „mňamka“ v podobě domácí pálenky přímo od nadřízeného. 🙂 Je škoda, že dneska už zaměstnanci ztrácí motivaci a naopak, když zlepšováky nepřinášejí, je schopná je firma bez problému ze dne na den vyrazit…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

U nás se zlepšovatelství podporuje, neboť na tom firma vyvaří pěkné prachy. Poměrně rozumnou část i dá zlepšovateli. Je to odstupňované, myslím, že když to např. vygeneruje úsporu cca 300 tis. Kč ročně, pak zlepšovatel dostane jednorázově cca 100 tis. Kč. Za 10 mil., je pak lehce přes půl milionu. To jsou docela dobrý prachy, no ale vymysli to?! 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

ano viz moje odpověd na podobnou otázku :http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-jste-nekdy-vymysleli-udelali-vylepsovak-ktery-vam-usnadnil-praci-ci-zefektivnil-rekli-jste-to-nakonec-sefovi

ovšem nikdo mi ho nezaplatí,jen jsem tím ušetřil dost času.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Alesh: hele, a jak se pozná zlepšovák? to musí bejt něco matriálního? já že sem se byl jednou kouknout do fabriky kde dělá kámoš, a tam byla směna 50 lidí šéf na ně furt řval že jednou pomalu, že jim to furt stojí, a já se jentak jako zeptal: „hele proč tohodle chalpa nedáte sem, támhle ty dva tam a tenhle aby převzal pozici tadytoho a ten pak může jít na cigáro“, no a tak to tak udělali a norma splněna na 130% prej, a nikdo mi nic nedal, ještě po mě chtěli vrátit tu cedulku VISITOR, prej je putovní a mají jenom dvě na celý patro…

před 4099 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Alesh: Fakt? Tak to je dobré. 🙂

před 4099 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Fakt.

před 4095 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek