babča

Dává se cibule do žampionové omáčky?

Někdo dává, jiný ne.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jako dobrý základ omáčky je cibule, ale dle chuti každého, komu vadí může si ji rozmixovat až omáčku uvaří a pak teprve přidat žampiony
Doplňuji:
já zas nevařím žampionovou omáčku, ale houbovou ano a tam cibuli používám
Vlastně do všech omáček

Další odpovědi
dědapetr

Dává i nedává záleží na chutí každého a na druhu receptu.

tom004

Jak ,kdo.Já ji nepoužívám.

arygnoc

cibuli nedávám do makových buchet (a podobně).

jinak cibuli považuji za jednu ze základních pochutin při vaření. (mimo jiné – kupuji českou, je dražší, ale ta „píše“)

tedy – ano.

Jikra

Jak pak by ne.
Cibule je Královna kuchyně.

tatanka

Záleží na tom zda se jedná o smetanovou žampionovou omáčku, nebo o tzv. na žampionech, kterátož omáčka či sos je barvy tmavé a tam cibuli určitě ano.

elektrikář

Cibulová jíška a vývar je základ všech omáček
pokud to někomu chutná bez cibulky proti gustu.....