robokop

Datové schránky

Když mě stát nutí používat datové schránky, neměl by mi přispívat na úhradu internetového připojení a PC vybavení ?

Odpovědi
LuciJe

Ne. Pokud chcete v ČR podnikat (nepodnikatelé si datové schránky pořizovat nemusí), musí na vlastní náklady (respektive náklady firmy) zajistit splnění zákonem daných podmínek. Stejně, jako Vám tedy stát není povinen přispívat na propisovačku, kterou vyplňujete daňové přiznání, nemá povinnost přispívat ani na toto.