annas

Dáte si tatarák a cukroví ze cvrčků, hmyzí lečo nebo polévku z chroustů?

Máte červy a šváby?“ Pro mnohé poněkud absurdní otázku už možná zanedlouho budeme slýchat v tuzemských restauracích – a ne jako ujištění, že je tam opravdu čisto.
Ministerstvo zdravotnictví není proti.

Zatím se hmyzu nejvíc daří v moravské metropoli. Místní restauraci Noem Arch patří tuzemské prvenství: už před dvěma lety se na jejím jídelníčku objevily hmyzí speciality. Od sladkých dezertů, jako jsou čokoládové pralinky plněné cvrčky, až po chutně upravené argentinské šváby.

Nejlepší odpověď
aramah

Jedno velké NE!

Další odpovědi
iceT

Nee,ja broucky nejim,ale na jednom programu davali serii poradu Jak prezit v divocine a ten pruvodce tam ji vsechno mozne,protoze normalni jidlo s sebou pochopitelne nema.Je znamo,ze takovy hmyz obsahuje spoustu proteinu,ale i tak,radsi nepapat.
Mladsi syn meho byvaleho sefa byl dokonce viden ve zpravach,jak tyto lahudky pripravuje.
V jinych zemich vas dokonce timto pohosti,a je to bezna vec,ale tam jsou asi zvykli.

vagra

Zcela určitě si je nedám.
Přiznávám v tomto směru určitou míru konzervatizmu, možná i zbabělosti.
Jsem přesvědčen, že v tomto životě dobrovolně svůj jídelníček měnit už nebudu.

anonym

Jsem zvědavý,ale ne tolik.

GM

Tatarák je myšlen z hovězí svíčkové nebo taky ze cvrčků? Jestli z masa, tak si dám s chutí. Ty broučky nechám někomu jinému.

annas

Tatarák je rovněž připravený z nějakého hmyzu.

Scipion

To si nejsem jistý (?) – na největším hmyzím eshopu se toho dá koupit hodně, ale jak chcete udělat tatarák? Vždy se přeci jedná o hmyz sušený, nebo se pletu? – jen mouka – https://www.grig­.cz/zbozi/cvrcci-mouka/ – nebo to nějak mícháte dál?