zjentek

Dáte mně typ na nějaký moderní(novodobý) mobil ke koupi, který by splňoval požadavky níže v podotázce?

Měl by vypadat podobně jako ten na přiloženým snímku, i když ta klávesnice není podmínkou, jde hlavně o tlačítka, zkrátka aby nebyl jen dotykový. Měl by to být mobil s VELIKÝM displayem, podobně jako dotykový, přičemž dotykový být klidně může, ale podmínkou jsou ta tlačítka a když budou v podobě klávesnice, tak jenom lépe. ;)

Funkčně by měl umět psát, posílat texty a telefonovat. ;) Taky by měl mít VELMI KVALITNÍ kameru (foto). Kdyby uměl GPS a měl nějaký mapy, no tak to ani nepočítám, že TAKOVÝ ŠTĚSTÍ NA MODEL SVÝCH SNŮ bych snad mohl mít, …nevěřím! No a wifi a podobný nutný prkotiny, jako notes, budík, kalkulačka nezmiňuju, mám za to, že to je ve 21. století jasný. ;)

Odpovědi
Kepler

Já takový mobil mám, až na to že má jen 3 Mpix foťák. Je to véčko Alcatel Onetouch, bez OS za 8 stovek. Podobný tomuto: https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/al­catel-onetouch-2051d/?varian­ta=bily
Určitě by se ale dal najít i nějaký s lepčejším foťákem, hledej mezi véčky.

anonym

Velmi doporučuji slevit z požadavku na hardwarovou klávesnici hned ze dvou důvodů.

  1. HW klávesnice mívají obvykle anglické rozložení tlačítek a tak jako tak se na nich obtížně píše česky s diakritikou, takže domnělá výhoda se promění spíš z frustraci, zvlášť pokud člověk poté není ochoten z praktických důvodů přejít na text psaný bez jakékoliv diakritiky.
  2. druhý důvod je cena. Výrazně zvyšujete tímto požadavkem celkové pořizovací náklady. Dostáváte se tím totiž do segmentu zařízení ve kterých není příliš silná konkurence a za více peněz tam získáváte méně muziky než při požadavku na čistě dotykový smartphone. Vyšší cena telefonu s HW klávesnicí přitom ani zdaleka nezaručí že bude dobře vybaven i v jiných ohledech, spíše naopak bude v ostatních aspektech silně pokulhávat. Ten rozdíl je přitom skutečně markantní, výborně vybavený smarphone seženete třeba i za 4200 kč (Xiaomi Mi A1) ale za mnohem méně výkonný telefon se starší verzí operačního systému, méně ram, méně výkonu, zato ale s hardwarovou klávesnicí si připlatíte jednou tolik (např. BlackBerry PRIV)

anonym

Psaní dotykem dnes není tak obtížné, existují velmi praktické metody psaní celých slov jedním gestem. Vizte toto video https://www.y­outube.com/wat­ch?v=y5Z6Ca0zz14 … psaní gesty vlevo … přitom rozpoznávání gest je velmi benevolentní a nevadí mu nepřesnosti, umí snadno i přes výraznou nepřesnost v gestu poznat správné slovo.