jsemjá

Dáte mi recept na dobrý rychlý oběd, který si mám zítra uvařit?

Aby neměl nějaké složité suroviny
--

áte mi recept, na dobrý rychlý oběd, který si mám zítra uvařit?

Nejlepší odpověď
zbyndo

Majú to byť 3 chody? Tak potom:1.prichod,2­.sačkova polievka, 3.odchod

Další odpovědi
aliendrone

Jasně, co bych pro tebe neudělal! :)

KOHOUTÍ VÝVAR!

Velice dietní, velice laciný, téměř blesková příprava, nemáš po něm žízeň a vůbec. Ve všech zmíněných ohledech mnohokrát překonává prozatím navrhované recepty. Jediná nutná věc k přípravě je KOHOUT s teplou vodou (označený obvykle červeně, kdyby něco)! Zbytek si snad domyslíš sám. ;) :D :D

Kelt

Můžeš si koupit nějaký polotovar, Bulonské špagety, a další. Nebo si uvař brambory, rýži nebo těstoviny a k tomu kousej rajče. Já to občas dělám.

Rokio

Co takhle těstoviny s kuřecím párkem, sýrem a kečupem.

  • Nejdříve koupíš těstoviny, kuřecí párky, sýr a kečup.
  • Vezmeš hrnec, naliješ do něj vodu a dáš ji vařit na 10 minut.
  • Pak tam vysypeš těstoviny a počkáš dalších 10 minut.
  • Dále vypneš sporák a těstoviny zcedíš přes kastrol.
  • Těstoviny dáš na talíř.
  • Otevřeš párky, vezmeš si dvě nožičky a nakrájíš je nožem. Ty dáš na talíř s těstovinami.
  • Poté je ohřeješ v mikrovlnce tři minuty.
  • Za tři minuty je vyndáš a dáš na linku.
  • Vezmeš sýr a nastrouháš ho struhadlem na talíř.
  • Pak tam dáš kečup a je hotovo.

Kepler

To bys nevěřil:

Guláš z tlačenky

Ingredience:
5–6 ks plátků tlačenky tak 1,5 cm silné (měla by obsahovat větší kusy masa!)
1–2 ks cibule + cibule na ozdobu
3/4 hrnku vody
Dostatek sádla na smažení cibule
1 lžíce mleté sladké papriky
Dostatek hladké mouky na zahuštění
Dle chuti
majoránka
česnek
Pepř, chilli nebo pálivá paprika
1 kostka
masox

Postup:

  1. Na dobře rozpáleném sádle zprudka orestujeme nadrobno nasekanou cibuli
  2. Jakmile cibule zezlátne, přisypeme papriku, za stálého míchání pražíme jen krátce, aby nezhořkla, přihodíme do hrnce plátky tlačenky pokrájené na větší kostky, podlijeme vodou a necháme chvíli dusit.
  3. Guláš zahustíme hladkou moukou rozkvedlanou ve studené vodě, promícháme, přidáme masox a ještě chvíli vše povaříme, dokořeníme pepřem, dále majoránkou a prolisovaným stroužkem česneku
  4. Jednotlivé porce na talíři ozdobíme na kolečka pokrájenou cibulí.

K tomu koupený knedlík, nebo jen tak s rohlíkem.

Hufnágl

Snad si vybereš…https://­www.domaci-jidelnicek.cz/

aliendrone

Kepler>>> Tywoe! Od tebe bych čekal preciznější návod, coby od alchymisty! :(
JAKÉ tlačenky vůbec? Drůběží, vepřové, světlé/krvavé… ? ;) :)

Kepler

Chtěl rychlou přípravu, tak má rychlou. Je to tak na 20 min. Tlačenka má být vepřová. Pak mám ještě jeden superlevný recept podle pohádky: sekyrková polévka. Dáš vařit sekyrku a ostatní ingredience vyškemráš od sousedů.

aliendrone

Rokio>>> Proč proboha vodu vaříš 10 minut? Těstoviny tam nasyp hned jak začne vařit! Vodu ale OSOL a je dobré dát i lžičku oleje. Nikde nepíšeš, KOLIK vody dát vařit (běžně 1lvody na 100g těstovin) Než se ty těstoviny uvaří, dej ty párky na talíř a do mikrovlnky, pokud možno tak, abys je z ní vytáhl současně, kdy jsou těstoviny hotové. Ty pak přihoď k párkům atd. – zkrácení doby přípravy – čas je DRAHÝ, ale tobě je to asi stejně fuk. ;) :)

Co takhle zkusit to trochu vylepšít? Jen maličko, rychle a téměř bezpracně (o to jde). Bazalka? Tymián? Oregano? Místo obyč. sýra nastrouhat Parmezán? Nic? Jen kečup a hnusnej párek se sýrem a těstovinami? Gmm, i ty jeden labužníku, přeji dobrou chuť! Palec ti dám jen za snahu, že alespoň NĚCO víš. A to je v dnešní době celkem výkon. I když u chlapů se schopnost vařit posledních pár desítek let VELICE ZLEPŠILA, u žen je to ale právě NAOPAK! Jo, pamatuji doby, kdy žena, která neuměla vařit byla naprosto společensky znemožněna. Dnes? Horor ji pustit do kuchyně, to abys volal preventivně záchranku a hasiče!;) :D :D

Samozřejmě VÍM, že zdejší dámy vařit UMÍ, přesně v souladu s mým tvrzením o minulých dobách – kdyby něco. ;) :)

Rokio

aliendrone: Díky za radu a za zdravou kritiku.