Avatar uživatele
anonym

Darujete pravidelně krevní plasmu ?

Jaké v tom spatřujete výhody kromě pochopitelného příspívání k záchraně zdraví ostatních

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, aramah, barnajka, dědapetr, anonym, arygnoc, Deli, fcoop, anonym před 4622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Chodím darovat krev pravidelně,minule jsem se ptala při odběru,jak to s tou plazmou je.Byla jsem tou sestrou docela překvapená,když mi řekla,že plazma se u nás v Sokolově neodebírá,že mám brnknout do Varů.(tam,že ji odebírají)tak jsem tam zavolala,nenechala mě ta sestra ani domluvit,plazmu neodebírají.Tak snad jen Plzeň,no,o to nejde,odpověď se snad geOrgu,co to obnáší,dozvím s tebou.
Doplňuji:
Nikde jsem zatím nenašla věkový limit.Pro Alesche-ono to darování je bezplatné,to ano.Ale jak se to vezme?Odečtou to z daní,tak se to vlastně taky „platí“.Ženy chodí darovat po 4 měs. a muži po 3 měsících.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Bohužel už ne, jsem na to už starý. Výhody asi jiné to nemá, ale pomoci někomu v nemoci snad vynahradí vše ostatní

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kropitko

Bohužel nemůžu, nikdy jsem nemohla,,,ale naštěstí se najdou lidé kolem mně, kteří, když mohli, tak darovali,,,ať už plazmu, krev, kostní dřeň apod,,,jsem jim moc vděčná,,,děkuji

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ne – ze zdravotních důvodů to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem zbabelec ( poseroutka ) ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Pokud vím, tak dárcovstvím krve se zbohatnout nedá, ale za odběr plazmy se peníze dávají. Nejsem si teď jistá tou částkou, ale tuším, že je to několik stovek za 1 odběr.
Krev je možno dát 3–4× do roka, plazmu snad i každý týden. Kdo teda nemá problém se svým vlastním svědomím a za plazmu si nechává platit, může si tak každý měsíc slušně přivydělat. To by byla jedna „výhoda“. Já bych ale viděla hlavní plus v tom, že pravidelný dárce má absolutní přehled o aktuálním zdravotním stavu – před každým odběrem se samozřejmě provádí testy a pokud něco není v pořádku, k odběru se nepřistoupí.

Sama nedávám ani krev, ani plazmu – chtěla jsem, už dávno, ale zamítli mě s tím, že mám málo hemoglobinu a taky špatný žíly (prý mi příliš odbočují, či co :))

PS: Tak teď opravdu nevím… Hledala jsem, jak je to s tím placením… A někde se píše o 400Kč/odběr, jiný zdroj zase uvádí, že i plazma se dává bezplatně. Tak teď babo raď :)

http://www.tvo­jepenize.cz/35-vydelej/146-darovani-krevni-plazmy-podrobneji/

http://www.sa­naplasma.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Evuše

Tak já zase třeba vím, že v Karviné se plazma normálně odebírá a tady za ní peníze nedávají. Třeba v Ostravě se už můžete poptat na cenu, ale pohybuje se to kolem 100–400, záleží jak která Krevní banka platí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Nechodím, ani zatím na krvi jsem nebyl, ač jsem o tom již kolikrát uvažoval, jenže jsem lempl, tak jsem to nikdy nedotáhl do konce.
Jinak mi přijde vyloženě trapné nazývat prodávání vlastní krve či plazmy a nazývat to dárcovstvím. Zavedl bych pojem „prodejce krve“, resp. „prodejce plazmy“ a důsledně bych je rozlišoval od skutečných dárců. Před dárci smekám, před prodejci ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Chodila jsem myslím 1,5 roku na Plazmu do Liberce,za jeden odběr jsem dostala 400 kč. Už přes dva roky nechodím,naposledy jsem málem omdlela. Mám nízký tlak a váhu na hranici.Chtělo by to více váhy…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek