Přemýšlím už delší dobu,že bych darovala po své smrti orgány.Mám to říct svému doktorovi nebo komu to nahlásit?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym, anonym před 5851 dny |
Sledovat
Nahlásit
|

Hlásit nikam nic nemusíš, jelikož v ČR je za dárce orgánů
považován každý i bez jeho svolení. Také jsem se o to zajímal, ale už
ani nevím kde jsem se to dočet.
Doplňuji:
Ten kdo nechce být dárcem, může vyplnit formulář, kde odmítne
jím být.
Vzpomněl jsem si proč to tak u nás je.Kdyby se měli darovat orgány jen iod lidí, kteří s tím souhlasí, tak by vznikl obrovský nedostatek potřebných orgánů k transplantaci (už tak je jich dost málo).
Upravil/a: Bonifác
| 0 Nominace Nahlásit |
Pokud moje orgány budou použitelné tak ano.Lékař to do vaší karky
může uvést,aby pak vaši příbuzní nabyli překvapení.Jinak
potenciálními dárci orgánu jsme všichni.Pokud někdo nechce,aby
v případě smrti byly orgány použoty,musí mít sepsán v národním
registku výslovný nesouhlas.Transplantační koordinátorky pokud shánějí
nějaký orgán,musí nejprve prověřit,zda takový nesouhlas existuje.
Doplňuji:
Zkuste kouknout na www.transplant.cz
Upravil/a: martina1
| 0 Nominace Nahlásit |
Jestli budou ještě použitelné,tak ano.
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5851 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
akorát…měla by to být náhlá smrt..kdy tělo ještě žije, ale mrtvý
je mozek (bije srdce nebo tesně teď jste zemřela).
I proto se nedají použít od každého zemřelého…
naštěstí máme zákon, co dává prezumce darování..Němci to mají naopak.
|
0
před 5851 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Drap | 3472 | |
| marci1 | 2022 | |
| annas | 2020 | |
| Kepler | 1902 | |
| mosoj | 1778 | |
| da ny | 1589 | |
| zjentek | 1292 | |
| elkon | 1138 | |
| hanulka11 | 1028 | |
| quentos | 962 |
| Děti a zdraví |
| Ženy a zdraví |
| Muži a zdraví |
| Nemoci |
| Fitness |
| Životospráva |
| Ostatní zdraví |