Avatar uživatele
Klarisa

Dárujete někdo po své smrti orgány?

Přemýšlím už delší dobu,že bych darovala po své smrti orgány.Mám to říct svému doktorovi nebo komu to nahlásit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym, anonym před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bonifác

Hlásit nikam nic nemusíš, jelikož v ČR je za dárce orgánů považován každý i bez jeho svolení. Také jsem se o to zajímal, ale už ani nevím kde jsem se to dočet.
Doplňuji:
Ten kdo nechce být dárcem, může vyplnit formulář, kde odmítne jím být.

Vzpomněl jsem si proč to tak u nás je.Kdyby se měli darovat orgány jen iod lidí, kteří s tím souhlasí, tak by vznikl obrovský nedostatek potřebných orgánů k transplantaci (už tak je jich dost málo).

Upravil/a: Bonifác

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Pokud moje orgány budou použitelné tak ano.Lékař to do vaší karky může uvést,aby pak vaši příbuzní nabyli překvapení.Jinak potenciálními dárci orgánu jsme všichni.Pokud někdo nechce,aby v případě smrti byly orgány použoty,musí mít sepsán v národním registku výslovný nesouhlas.Tran­splantační koordinátorky pokud shánějí nějaký orgán,musí nejprve prověřit,zda takový nesouhlas existuje.
Doplňuji:
Zkuste kouknout na www.transplant.cz

Upravil/a: martina1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lorja

Jestli budou ještě použitelné,tak ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vyneve

akorát…měla by to být náhlá smrt..kdy tělo ještě žije, ale mrtvý je mozek (bije srdce nebo tesně teď jste zemřela).
I proto se nedají použít od každého zemřelého…

naštěstí máme zákon, co dává prezumce darování..Němci to mají naopak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek