Jiricek09

Darovat nerozvitou lilii?

Viděl jsem v květinářství lilii, která však nebyla vůbec rozvitá. Na druhé straně se mi velké poupě líbilo. Zeptal jsem se květinářky, zda je vhodné takto květinu darovat. Ona namísto vysvětlení mě odbyla. Proto se ptám Vás, zda je darování takto nerozvité květiny v souladu s etikou.

Nejlepší odpověď
nyjono

No, asi taky záleží na tom, jak velké to poupě je.
Ale obecně ano, radost potrvá o pár dní déle, než se rozvije.

Další odpovědi
Drap

A proč by ne? Pokud je kytice esteticky a s citem navázána, tak bude líbivá třeba i z poupat.

elkon

Květomluva.
https://www.online-kvetiny.cz/kve­tomluva-symbolika-kvetin/

Jakub Tlapal

Nerozvitá poupata se v kytici běžně dávají. Kytice pak vydrží déle kvést. Manželka má nejraději bílé růže , a u nich není co řešit. Všechny jsou vždycky vykvetlé a co jsem se minule dozvěděl, tak je dobré jim každý den měnit vodu. Tím se prodlouží jejich „život“ ve váze 🙂 .