Avatar uživatele
anonym

Darování vajíček

Dobrý den, je mi 35 let, mám už tři dětičky a přemýšlela jsem, že bych třeba někomu, komu se nedaří otěhotnět, darovala svá vajíčka. Je to ale vůbec možné? A jak to funguje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Dobrý den,
dárcovství vajíček je Bohulibá činnost. Navíc je v drtívé většině i finančně ohodnocena, ale pozor nejsou to lehce vydělané peníze. Darovat vajíčka není ani zdaleka tak jednoduché jako darovat sperma. Jde o dlouhodobý proces přípravy a pak zákrok, který není bezbolestný.

Navíc ve většině klinik upřednostňují ženy do 33 let, ale našla jsem i do 35 😉

Kritéria i popis jak postupovat najdete např zde:
http://www.re­profit.cz/page­.php?id=4&lan­g=cz
zde mají pobočky v Brně a Olomouci

Případně na odkaze dole najdete seznam všech klinik kde tento zákrok dělají. Doporučuji najít vám nejbližší a osobně se sejít s lékařem. Podrobně vám vše vysvětlí a určí zda-li jste vhodná dárkyně.

Zdroj: http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/le­kari/darcovstvi-vajicek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Tady na tom odkaze se vše o darování vajíček dozvíte :)

Zdroj: http://www.crmzlin­.cz/page/100.u­vodni-stranka/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alenka901

v prvé řadě chci říct že to je od vás hezké gesto

Kritéria pro možnost darování vajíček:

  • Věk 18 až 33 let
  • Nepřenášet žádné geneticky podmíněné onemocnění
  • Normální karyotyp (vyšetření chromozomů)
  • Negativní testy na sexuálně přenosné nemoci:
  • AIDS (HIV)
  • Hepatitis B and C
  • Chlamydie
  • Cytomegalovirus
  • Syphilis
  • Normální reprodukční systém
  • Mentální a psychické zdraví

odpovědi na všechny otázky k tématu v odkaze

Další odpovědi můžete najít na www.odbervajicek.cz. Snad Vám to pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

ano je to možné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

Ahojky holky, je tu někdo, kdo byl darovat vajíčka? Kde jste tuto proceduru podstoupily? A jak jste byly spokojené? A je to bolestivá akce?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ahoj Kajolko, chtěla jsem se zeptat, zda jsi už darování podstoupila? A pokud ano, tak pro jakou kliniku ses rozhodla?

Avatar uživatele
Vercule

Za mě je teda rozhodně top klinika, která je vyhledávána i zahraničními klientkami, je klinika IVF klinika Zlín. Koukala ses na ni?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, zda jsi už darovat byla a pokud ano, tak kde? A jak jsi byla spokojená?

Avatar uživatele
Derrynka

Ahojky, už je to nějaká doba, co jsi psala, tak bych se chtěla zeptat, zda ses pro darování rozhodla a pokud ano, tak pro jakou kliniku?

Avatar uživatele
Kajolka

Jojo, byla jsem na první konzultaco na IVF Klinice Zlín a jsem nadšená. Působí to tam na mě moc dobře, i personál si mě získal a já k nim mám důveru, což je důležité v této oblasti.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Ano, já jsem měla stejné pocity. Já se všeho bojím a jen tak někomu se do péče nesvěřím. Ne bez obav. Ale na té IVF klinice zlín to je jinak. Tam jsou všichni moc příjemní a snaží, abych se tam cítila dobře.

Avatar uživatele
Vercule

Já to mám ale úplně stejně… Taky se šíleně bojím. A na IVF klinice Zlín jsem byla darovat vajíčka, takže jsem tam šla vlastně dobrovolně. A moc jsem s jejich péčí spokojená!

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Tak já taky nějak nevyhledávám doktory dobrovolně, ale musím říct, že na tuto proceduru jsem šla s klidem. No, s klidem… Jako samozřejmě jsem se trošku bála, ale na té klinice jsem se hned uklidnila. Byli tam skvělí, cítila jsem se tam velmi dobře.

Avatar uživatele
Derrynka

Tak to máme stejně… já jsem taky děsněj plašan a bojím se všeho dřív, než vlastně vím, o co jde… a ta procedura darování je nějak bolestivá?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Hahahahaaa :D Já to mám stejně :D No a hledala sis info o tom darování?

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Ahoj, ta IVF klinika Zlín je hodně doporučovaná, co jsem se tak koukala. Taky je oblíbená mezi zahraničními klientkami. Ty jsi už darovat byla? Pro jakou tu kliniku ses rozhodla?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Já jsem se pro IVF kliniku Zlín taky rozhodla na základě velmi pozitivních recenzí. A jsem za to moc ráda. Ta klinika je skvělá, cítila jsem se tam naprosto skvěle. Jsou tam milí a moc hodní. Vše vysvětlí. Já ji mohu určitě jen doporučit.

Avatar uživatele
Vercule

Já jsem se taky dívala, že je ta IVF klinika Zlín hodně doporučovaná. Proto jsem si říkala, že bych šla právě tam :)

Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj, hodně doporučovaná a mezi klientkami oblíbená, je IVF klinika Zlín. O té jsi neuvažovala?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Tady ta klinika je super. Ona je hodně oblíběná i mezi zahraničními klientkami. Já osobně ji teda mohu doporučit. Skvělý přístup i péče.

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, taky jsem si všimla, že tato klinika je oblíbená a hlavně doporučovaná. Ty s ní zkušenosti máš? V jaké oblasti?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Tahle klinika je vynikající! Mám s ní jen tu nejlepší zkušenost a proto ji mohu doporučit i ostatním :)

Avatar uživatele
Vercule

Právě uvažovala, ale zajímalo by mě, proč jste zvolily tuto kliniku :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, já jsem darovat byla. A byla jsem na IVF Klinice Zlín a spokojenost. Přístup naprosto senzační. Nemám nejmenší výtku. Nebolí to, jen to trvá dlouho, protože vajíčka potřebují stimulaci.

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila. Přesně tohle by zajímalo i mě. Hlavne pro jakou kliniku jste se rozhodly?

Avatar uživatele
Sonka Pop

Holky, jak dlouho trvá ten proces darování? Myslím od „registrace“ po odběr? A jak dlouhá je nutná hospitalizace?

před 1445 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Ahoj, byla jsi teda darovat? Jak se cítíš? A kde jsi byla? Já jsem byla na IVF a to darování považuji za krásný skutek.

před 1172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Ahoj, já osobně jsem byla darovat ve Zlíne na https://www.ivf-zlin.cz/. Je to podle mě ejlepší česká klinika. Jinak… Mám pocit, že darování je podmíně, resp. omezen věkem… Tak se zkuste pozeptat tam.

před 2005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ahoj všem, ano daování vajíček je omezeno věkem. Přímo na webu IVF Kliniky Zlín je to uvedeno. Věkové rzmezí je mezi 18–33 lety.

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Aha, čili vy jste darovat byla a byla jste na https://www.ivf-zlin.cz/? A jak to tam probíhá? A jak jste byla celkově spokojena?

před 1963 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Byla a moc :) Na https://www.ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-darkyne-vajicek jsem registrovala přes jejich formulář. Potom mě z kliniky zavolali a naplánovali se mnou schůzku, kde mi všechno vsvětlili. Vzali mi krev, aby zjistili, zda jsem v pořádku a můžu darovat. Před samotným darováním naplánovali stimulační cyklus. Léky jsem si aplikovala sama, sestra mi vše vysvětlila.

před 1933 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek