Darování vajíček

Dobrý den, je mi 35 let, mám už tři dětičky a přemýšlela jsem, že bych třeba někomu, komu se nedaří otěhotnět, darovala svá vajíčka. Je to ale vůbec možné? A jak to funguje?

Nejlepší odpověď
Lencis

Dobrý den,
dárcovství vajíček je Bohulibá činnost. Navíc je v drtívé většině i finančně ohodnocena, ale pozor nejsou to lehce vydělané peníze. Darovat vajíčka není ani zdaleka tak jednoduché jako darovat sperma. Jde o dlouhodobý proces přípravy a pak zákrok, který není bezbolestný.

Navíc ve většině klinik upřednostňují ženy do 33 let, ale našla jsem i do 35 😉

Kritéria i popis jak postupovat najdete např zde:
http://www.re­profit.cz/page­.php?id=4&lan­g=cz
zde mají pobočky v Brně a Olomouci

Případně na odkaze dole najdete seznam všech klinik kde tento zákrok dělají. Doporučuji najít vám nejbližší a osobně se sejít s lékařem. Podrobně vám vše vysvětlí a určí zda-li jste vhodná dárkyně.

Zdroj: http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/le­kari/darcovstvi-vajicek

Další odpovědi
Dandi

Tady na tom odkaze se vše o darování vajíček dozvíte :)

Zdroj: http://www.crmzlin­.cz/page/100.u­vodni-stranka/

alenka901

v prvé řadě chci říct že to je od vás hezké gesto

Kritéria pro možnost darování vajíček:

  • Věk 18 až 33 let
  • Nepřenášet žádné geneticky podmíněné onemocnění
  • Normální karyotyp (vyšetření chromozomů)
  • Negativní testy na sexuálně přenosné nemoci:
  • AIDS (HIV)
  • Hepatitis B and C
  • Chlamydie
  • Cytomegalovirus
  • Syphilis
  • Normální reprodukční systém
  • Mentální a psychické zdraví

odpovědi na všechny otázky k tématu v odkaze

Další odpovědi můžete najít na www.odbervajicek.cz. Snad Vám to pomůže.

Attack-design

ano je to možné

Kajolka

Ahojky holky, je tu někdo, kdo byl darovat vajíčka? Kde jste tuto proceduru podstoupily? A jak jste byly spokojené? A je to bolestivá akce?

KaraskovaAl

Ahoj Kajolko, chtěla jsem se zeptat, zda jsi už darování podstoupila? A pokud ano, tak pro jakou kliniku ses rozhodla?

Vercule

Za mě je teda rozhodně top klinika, která je vyhledávána i zahraničními klientkami, je klinika IVF klinika Zlín. Koukala ses na ni?

Cizecek.M

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, zda jsi už darovat byla a pokud ano, tak kde? A jak jsi byla spokojená?

Derrynka

Ahojky, už je to nějaká doba, co jsi psala, tak bych se chtěla zeptat, zda ses pro darování rozhodla a pokud ano, tak pro jakou kliniku?

Kajolka

Jojo, byla jsem na první konzultaco na IVF Klinice Zlín a jsem nadšená. Působí to tam na mě moc dobře, i personál si mě získal a já k nim mám důveru, což je důležité v této oblasti.

KaraskovaAl

Ano, já jsem měla stejné pocity. Já se všeho bojím a jen tak někomu se do péče nesvěřím. Ne bez obav. Ale na té IVF klinice zlín to je jinak. Tam jsou všichni moc příjemní a snaží, abych se tam cítila dobře.

Vercule

Já to mám ale úplně stejně… Taky se šíleně bojím. A na IVF klinice Zlín jsem byla darovat vajíčka, takže jsem tam šla vlastně dobrovolně. A moc jsem s jejich péčí spokojená!

KaraskovaAl

Tak já taky nějak nevyhledávám doktory dobrovolně, ale musím říct, že na tuto proceduru jsem šla s klidem. No, s klidem… Jako samozřejmě jsem se trošku bála, ale na té klinice jsem se hned uklidnila. Byli tam skvělí, cítila jsem se tam velmi dobře.

Derrynka

Tak to máme stejně… já jsem taky děsněj plašan a bojím se všeho dřív, než vlastně vím, o co jde… a ta procedura darování je nějak bolestivá?

Cizecek.M

Hahahahaaa :D Já to mám stejně :D No a hledala sis info o tom darování?

Vikki.vivi

Ahoj, ta IVF klinika Zlín je hodně doporučovaná, co jsem se tak koukala. Taky je oblíbená mezi zahraničními klientkami. Ty jsi už darovat byla? Pro jakou tu kliniku ses rozhodla?

KaraskovaAl

Já jsem se pro IVF kliniku Zlín taky rozhodla na základě velmi pozitivních recenzí. A jsem za to moc ráda. Ta klinika je skvělá, cítila jsem se tam naprosto skvěle. Jsou tam milí a moc hodní. Vše vysvětlí. Já ji mohu určitě jen doporučit.

Vercule

Já jsem se taky dívala, že je ta IVF klinika Zlín hodně doporučovaná. Proto jsem si říkala, že bych šla právě tam :)

Honzin8

Ahoj, hodně doporučovaná a mezi klientkami oblíbená, je IVF klinika Zlín. O té jsi neuvažovala?

Cizecek.M

Tady ta klinika je super. Ona je hodně oblíběná i mezi zahraničními klientkami. Já osobně ji teda mohu doporučit. Skvělý přístup i péče.

Vercule

Ahoj, taky jsem si všimla, že tato klinika je oblíbená a hlavně doporučovaná. Ty s ní zkušenosti máš? V jaké oblasti?

Cizecek.M

Tahle klinika je vynikající! Mám s ní jen tu nejlepší zkušenost a proto ji mohu doporučit i ostatním :)

Vercule

Právě uvažovala, ale zajímalo by mě, proč jste zvolily tuto kliniku :)

Cizecek.M

Ahoj, já jsem darovat byla. A byla jsem na IVF Klinice Zlín a spokojenost. Přístup naprosto senzační. Nemám nejmenší výtku. Nebolí to, jen to trvá dlouho, protože vajíčka potřebují stimulaci.

Vercule

Ahoj, jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila. Přesně tohle by zajímalo i mě. Hlavne pro jakou kliniku jste se rozhodly?

Sonka Pop

Holky, jak dlouho trvá ten proces darování? Myslím od „registrace“ po odběr? A jak dlouhá je nutná hospitalizace?

SuzanKa

Ahoj, byla jsi teda darovat? Jak se cítíš? A kde jsi byla? Já jsem byla na IVF a to darování považuji za krásný skutek.

XenieRo

Ahoj, já osobně jsem byla darovat ve Zlíne na https://www.ivf-zlin.cz/. Je to podle mě ejlepší česká klinika. Jinak… Mám pocit, že darování je podmíně, resp. omezen věkem… Tak se zkuste pozeptat tam.

Pajka.111

Ahoj všem, ano daování vajíček je omezeno věkem. Přímo na webu IVF Kliniky Zlín je to uvedeno. Věkové rzmezí je mezi 18–33 lety.

SuzanKa

Aha, čili vy jste darovat byla a byla jste na https://www.ivf-zlin.cz/? A jak to tam probíhá? A jak jste byla celkově spokojena?

XenieRo

Byla a moc :) Na https://www.ivf-zlin.cz/24773-informace-pro-darkyne-vajicek jsem registrovala přes jejich formulář. Potom mě z kliniky zavolali a naplánovali se mnou schůzku, kde mi všechno vsvětlili. Vzali mi krev, aby zjistili, zda jsem v pořádku a můžu darovat. Před samotným darováním naplánovali stimulační cyklus. Léky jsem si aplikovala sama, sestra mi vše vysvětlila.