Avatar uživatele
DaZd

Darování krve

Může darování krve nějak ovlivnit fyzickou výkonnost, když závodně sportuji?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Beer4Real před 3715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

Odpoveď byla označena jako užitečná

na to můžu odpovědět pouze jako laik: Já myslím, že může. Určitě když dáš ráno krev a pak poběžíš závod tak se nebudeš cítit ok. Krev totiž váže kyslík a roznáší ho do těla takže čím míň krve tím se nejspíš budeš cítit více unavený. Pokud ovšem budeš vždy mít pár dní rekonvalenscenci tak by to mělo být v pohodě. Za pár dní se vytvoří (tuším díky kostní dřeni) nová krev.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?DaZd Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

No, v ten den odběru bys neměl bláznit, měl bys být v klidu. Druhý den a další dny už můžeš normálně fungovat. Já byl jednou po odběru hned ten den běhat a měl jsem šíleně vysoký tep a výkon dole, ale během pár dní se ti to srovná. Pokud bys třeba měl jít na nějaké závody, tak bych tak týden předtím na krev určitě nešel. Ale jinak choď, je potřeba podpořit byznys s krví. Já taky chodím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Já jsem po odběru celý den nepoužitelný a ještě dva dny potom jsem jako vycucnutý :), bez energi. Ale mě berou na separátor a to je trochu náročnější. Ale fajn pocit, který z toho člověk má, to snadno kompenzuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

určite, množstvo červených krviniek je o niečo menšie – tie prenášajú kyslík potrebný na okysličovanie tkaniva.

tak do 3 dní by ste už mohol byť fit, je to individuálne.
ale na bežnú záťaž to nemá vplyv, u trénovaného človeka by nemal byť problém normálne trénovať, venovať sa športu.

po samotnom odbere trvá cca 2 hodiny, kým organizmus dolpní „krv“ (objemovo) plazmou (nie krvinkami) na normálne množstvo – cca ±5 litrov, je možné sa venovať normálnym aktivitám.

před 3715 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek