petka

Darování krve

Kdyz chci darovat krev, jake podminky musim splnovat?
Doplňuji:
Kamaradka nemohla darovat krev jen kvuli tomu, ze mela opar?

Nejlepší odpověď
Ejmin

  1. Věk : 18–65 let
  2. Nesmí být po zánětu ledvin nebo jater tj. být zdravý

3)Jakákoliv nemoc (rýma, kašel atd…)

  1. Nebýt posledním půlrokem ve styku s osobou se žloutenkou, TBC, pohlavní chorobou aj.

Zdroj: http://darujkrev­.blog.cz/0701/kdo-a-jak-muze-darovat-krev

Další odpovědi
Lencis

Způsobilost dárce krve a jejích složek posuzuje lékař při splnění základních předpokladů k dárcovství a to na základě rozboru anamnézy (zdravotní minulosti dárce), základního lékařského vyšetření a laboratorního vyšetření. V případě pochybnosti o způsobilosti dárce se vyšetření rozšíří.

Darovat krev v ČR může každá zdravá osoba ve věku 18 – 65 let. Dárce nemusí být občan ČR, ale měl by zde mít alespoň dlouhodobý pobyt a v každém případě s ním musí být možná dobrá komunikace v češtině.

Více (velice podrobně) na odkaze:

Zdroj: http://www.uv­n.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=600&I­temid=560&lan­g=cs&limitstar­t=2

Renikled

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s pravidelným darováním krevní plazmy? Je potřeba se na to dopředu nějak připravovat?

Petrovskalui

Určitě je třeba se na to dopředu připravit. Je dobré dodržovat správný jídelníček. Víte co já chodím do caraplasma.cz Když se podíváte na jejich stránky, tak tam najdete i doporučení jak by se měl člověk chovat a co by měl ideálně před odběrem dodržovat. Potom to zvládnete vše úplně v pohodě.