esmeralda

darovací dan

dobrý den, děkuji za všechny předešlé odpovědi, které mi moc pomohly,prosím, když mi manžel daruje polovinu domu,který před měsícem dostal od rodičů, jejíž hodnota je dva miliony korun, musí se zaplatit nějaká dan? nebo poplatek

Odpovědi
standa

Žádná daň ani poplatky se neplatí.

§ 19/3 zákona č. 357/1992 Sb.
Od daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

A jak první ´darování´ domu (od rodičů), tak i následné darování 1/2 domu od manželky spadá do kategorie OSOB I. nebo II. skupiny

DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ
§ 21/5
Daňové přiznání k dani darovací se NEPODÁVÁ při bezúplatném nabytí je-li od daně darovací osvobozeno podle § 19 odst. 1 až 4