Dárek ke dni české státnosti sv. Václava.

Kromě přání všem našim zdejším Václavům, jsem čekal, zda se v kterémkoliv z nás ještě ozve zbytek vlastenectví. A od rána, ani ťuk.
Asi je nejvyšší čas, že se konečně po 20 letech doplńuje do osnov českých škol i národní hrdost a výchova k vlastenectví. V tomhle máme hluboký deficit nejen za EU, ale i Poláky a dokonce i Slováky (pozor, nezaměňovat za nacionalizmus).
A nyní ten dárek pro všechny, heslo Musíme si pomáhat, není jen prázdná proklamace ze stejnojmenného filmu, ale vzhledem k současnému marasmu a krizi, i sílícím apelem naší vzájemné solidarity.
Včera jsem si kvůli vám všem, přátelům i prostým uživatelům, nechal na naší poště podrobně vysvětlit mechanismy a obranu proti nenápadnému zdražení Inkasa od soboty (1.10.11). Níže jsem vám uvedl žádost, díky níž si můžete jedinou návštěvou vaší pošty nechat rozpisy SIPO zasílat mailem, a tím ušetřit 60Kč/rok, což by vám bezostyšně a bez vašeho vědomí strhávali nad rámec základního Inkasa. Všichni, co jste tu, máte přece internet a máte na to ještě přesně 2 pracovní dny – čtvrtek a pátek(zítra a pozítří). Pošta si účtuje od příjemců inkasa a teď hodlá parazitovat ještě i na nás, plátcích, nedávajte nenasytnému monopolu to, co bylo dodnes zdarma! K národní hrdosti patří i to, že si jako stádo nenecháme všechno líbit (mobilní tarify, bankovní polatky a fůra dalších skrytých a maskovaných zpoplatnění)!

http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/sluzby/pe­nezni-sluzby/cr/P13_SIPO---zadost.pdf

Nejlepší odpověď
anonym

Díky za dárek,určitě zítra skočím na poštu.Svátek a svou národní hrdost ponechávám letos stranou,jsem urvaná jako kotě.

Další odpovědi
anonym

:-*

annas

Díky za informaci, která jistě pomůže i ostatním nevědomým.

Osobně musím sice vyřešit technický problém, ale snad jej zvládnu.

Deli

Ještěže žádné papírové sipo složenky nám už nechodí! Z České pošty šílíme, takže co jde vyřešit jinak, dávno již máme.

baghira

60 Kč to je jedna svačina nebo tři piva. Za rok. Zhruba hodina a půl práce v minimální mzdě. Chápu, že někomu jde o princip, ale mě to za tu cestu na poštu nestojí.
A nebylo to bez našeho vědomí – aspoň na posledním výpisu to bylo jasně napsané.
Nezastávám se pošty, můžeme diskutovat, nakolik je to férová cena, ale rozhodně bych z toho nedělal takový drama.

anonym

Ad baghira, správně jsi pochopil, že jde více o princip, bohužel, už jsi nepochopil významové spojení „bez našeho vědomí“.
Avizo o zdražení je sice na útržku SIPA, leč tady bylo míněno, že začnou strhávat automaticky bez našeho přivolení, pokud tedy nevyplním právě tu změnu zasílání.
Jinak mne se to naštěstí netýká, protože mně nechodí platební doklad s nápisem „Neplaťte“, ale s čárovým kódem ve 3. sloupci a sám si zadávám bezhotovostní převod dle aktuálního stavu na účtu, čímž si hlídám kontrolu nad diktátem pošty. Navíc mám účty bez poplatků, čímž se vymykám stádnosti a v české klientele spadám spíše do kvalifikované a uvědomnělé minority.

kapka

Správně Dr.Axle, založíme si vlastní stádo. Stádo těch, co nechtějí být v tom prvním stádě!

anonym

Ad kapka, malé odbočení do teorie množin, 3,5% není množina převažujícího stáda, ale nanejvýš osamělé ostrůvky.

kapka

Svým způsobem máte pravdu. Ale mně ty papírové výpisy stejně nevyhovují, raději bych, aby mi to chodilo na mail. Chodí mi tak i vyúčtování platby za telefonování a je tam i podrobný výpis. Za jeden papírový podrobný výpis chtěli snad stovku. Za obyčejný samozřejmě ne. Ale když mohu mít něco lepší a ještě levněji, tak se mi to zdá výhodné.
A že se má výpis SIPO zpoplatnit, jsem si nevšimla, moc ten papírek nezkoumám. Tak jsem ráda, že jsem se to tady dozvěděla.
Ale chápu, že každý kvůli pěti kačkám za měsíc na poštu hned nepoletí.

kapka

Díky za info. Pochopila jsem to dobře, že jsem dosud za papírové měsíční výpisy plateb SIPO, které mi chodily do schránky, nic neplatila, od prvního za ně mám platit 60Kč/rok a pokud to změním na zasílání výpisů mailem, tak nebudu platit nic?

anonym

Ano, pro tebe i ostatní, pochopilas správně.
A hlavně u SIPO bys to platila nevědomky, protože by si to začali automaticky strhávat, pokud jim to nezatrhneš.

kapka

Tak v tom případě jdu do toho! Tisknu formulář a zítra jdu na poštu.

anonym

Odkaz na formuláš jsem připojil nformativně. Jinak jej mají na poště zdarma a na počkání, stačí jen vyplnit a vystát frontu.
Nezapoměň si vzít s sebou poslední inkaso se spojovým číslem a OP.

anonym

A co ja , kdyz jedu do Cech az v nedeli ? ☹

  • iv-

anonym

Buď ti to zařídím sám nebo bohatě stačí ještě v pondělí. SIPO rozesílají mezi 10. a 15. v měsíci s tím, že převodem je nutno uhradit do 25., u přepážky do konce měsíce a u povolení Inkasa na účtu si to strhávají automaticky.

anonym

Jinak u nás má pošta i v neděli a hlavní v Jindřišské, dokonce i v noci.
Perlička – pravidelně tam stávají před půlnocí fronty, když se má do data téhož dne, stihnout odeslání daňových přiznání.

anonym

No jo , Praha je Praha. 🙂 To u nas na vesnici je posta jen 2 hodiny denne. 🙂 -iv-

anonym

Ok. Diky. :-*