Bonifác

Dárcovství

Chtěl jsem se zeptat co všechno je možné ze sebe darovat. Jsem pravidelným dárcem krve, ale chěl bych toho ze sebe dát víc ( dokut jsem mladý a zdravý a vůbec můžu). Můžou se různé dárcovské odběry kombinovat, třeba krev můžu darovat min. jednou za 3 měsíce, můžu mezi tím dát ještě něco?? Co jaký odběr obnáší a kde se dá na to zeptat a zaregistrovat se?
Doplňuji:
O peníze mi nejde, stačí mi pocit, že jsem někomu pomohl nebo s pomocí mé krve někdo nezemřel. Finanční odměny beru jako takový příjemný ale ne důležitý bonus.

Odpovědi
Sandy

Vím, že se může darovat krevní plasma. Krevní plasma je část krve, která se využívá zejména při výrobě léků. Jednorázově je odebráno maximálně 800 ml. Dárce je při zákroku napojen na separátor, který odděluje plasmu od zbytku krve. Ta je posléze dárci vrácena společně s fyziologickým roztokem, který plasmu nahradí. Plasma se v těle rychle obnovuje, proto je možné ji darovat každý týden.Za dárcovství můžete dostat okolo 400 kč.
Dále také můžete darovat sperma. Za tento druh dárcovství si můžete vydělat okolo 1200 kč.Výše příspěvků se v jednotlivých centrech liší. Nutné je však projít náročným výběrem, protože muži mívají často nekvalitní sperma. U mužů je to katastrofa. Jen jeden z deseti je v pořádku.
Určitě je také možné darovat kostní dřeň, ale je to bolestivé a já osobně o tom více nevím.
Ježtě bych chtěla podotknout, že ženy mohou darovat svá vajíčka (oocyty) a za tento čin dostat okolo 15 000 korun.
Nejsem si jistá, zda Vám jde o peníze, ale najde se hodně lidí, kteří rádi pomůžou a uvítají i finanční odměnu.
Patrně se toho najde ještě víc a určitě se můžete informovat u svého lékaře.

Jinak co se týče zbytku Vaší otázky, řekla bych, že stačí, když si do vyhledávače např. na seznamu zadáte co chcete daraovat a nějaké větší město v okolí Vašeho bydliště. Jste-li třeba z Prahy nebo okolí a chcete zkusit např. darování krevní plazmy, mělo by stačit zadat „darovaní krevní plazmy praha“,zkusit rozkliknout určitá centra, která Vám to najde a tam byste se měl dozvědět všechny další potřebné informace .;-)

Michal

Darovat můžete ,krom krve ,spermatu i některé orgány.Nevím jestli to náš zákon připouští.Darujete-li ledvinu,nevím,jes­tli budete psát tak hrdě"jsem naprosto zdráv".
Já bych tuto myšlenku konzultoval s lékařem.

Derrynka

Pěkný den, opět bych měla dotaz… tentokrát na darování krevní plasmy… Byli jste? Kde? Jak to probíhá? Bolí to?

Kajolka

Ahoj, když sme u toho darování, tak bych se chtěla zeptat, zda se nenajde někdo, kdo byl darovat vajíčka. A pokud ano, tak kde? A spokojenost? A jak proces probíhá?

KaraskovaAl

Ahoj a koukala ses na tuto kliniku https://www.ivf-zlin.cz/. Ta je hodně dobrá. Skvělá péče a hlavně mají moc fajn kompenzační program :)

Vercule

Ahoj, koukala ses na web IVF kliniky Zlín? Oni tam mají vše moc hezky popsané. A pokud bys tam info nenašla, klidně jim zavolej nebo napiš, oni ti vše velmi ochotně vysvětlí.

Cizecek.M

Ahoj, už je to nějakou dobu, co jsi tu psala… Jak jsi na tom, byla jsi darovat? A pro jakou kliniku ses nakonec rozhodla?

Kajolka

No, jako jo, doba to je… :D já jsem byla na konzultaci na IVF Klinice Zlín a jsem ráda, že jsem si tuto kliniku zvolila, protože se tam cítím skvěle.

Vercule

No a jak s léčbou pokračuješ? Ještě jsi v péči nebo se už zadařilo? :)

Cizecek.M

No a co ti zjistili? A pohola léčba? Zadařilo se? :)

Cizecek.M

A dneska jsi na tom jak? Už máš po odběru vajíček? Nebo v jaké jsi fázi?

Derrynka

Ahoj, také se prosím přidávám s dotazem… Taky by mě zajímalo, jak jsi na tom a jak jsi vlastně s IVF klinikou Zlín byla spokojená? Po všech stránkách myslím… Personál, ale i prostředí a celková péče?

KaraskovaAl

Já jsem hroznej plašan, já se všeho bojím :D Ale tady jsem byla spokojená maximálně. Ten přístup u nich je super, cítím se tam moc dobře a vůbec se nebojím. Vše, co mám dělat nebo dělat budou oni, to mi vše vysvětlí. To oceňuji.

Derrynka

No a je ta procedura darování teda nějak bolestivá?

Vercule

Taky by mě to zajímalo… teda hlavně to, jaké jsou zkušenosti a pro jakou kliniku jste se rozhodly.

KaraskovaAl

Za mě je velmi dobrá, špičková klinika, IVF klinika Zlín. Ta je super. Mrkni se na zkušenosti klientek. Jezdí tam hodně zahraničních kientek. Je to oblíbení klinika, protože má opravdu skvělou péči.

Vercule

Ahoj, už je to nějaký čas, co jsi sem psala, tak bych se chtěla zeptat, zda jsi darovat vajíčka byla a pokud ano, tak pro jakou kliniku ses rozhodla a jak jsi tam byla spokojená? :)

Vikki.vivi

Ahoj, co jsem se tak dívala a zjišťovala, tak ta IVF klinika Zlín je hodně doporučovaná. Docela by mě zajímalo, zda jsi už darovat byla a pokud ano, tak pro jakou kliniku ses rozhodla?

Honzin8

Ahoj, co jsem si tak zjišťovala, tak je hodně oblíbená klinika IVF klinika Zlín. Nad ní jsi uvažovala? A už jsi se pro to darování rozhodla?

Vercule

Ahoj, jen dotaz… ty jsi na tom jak? Kliniku jsi zvolila jakou? Nebo spíš, ty jsi ve Zlíně byla?

Cizecek.M

Ahoj, já mám výbornou zkušenost s IVF Klinikou Zlín. Tam jsem byla a musím říct, že jsem byla spokojená fakt maximálně.

Vercule

Já jsem momentálně ve fázi, kdy o tom darování uvažuju. Hodně by mě zajímalo, jak celý proces probíhá, jak je to časově náročné a jak je to bolestivé?