E.n

Dárce s anemii?

Chci se zeptat od kolika let je možné darovat krev, a jestli nebude problém s mou anemíí, navíc beru léky na doplnění železa je to překážkou?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ano, je to překážkou.

anémie je kontraindikace pro darování krve.

Další odpovědi
tom004

Obávám se,že dárcem,NE.

barnajka

Tuším, že ta věková hranice je 18 let. Potíž ale bude s tou anémií. Já mám ten stejný problém, taky mě jako dárce krve odmítli. Mrzelo mě to, ale bylo to pochopitelný – darovaná krev se pak využívá při operacích, transfuzích..a často jde vysloveně o život. Ta krev musí být 100% zdravá, žádný risk nepřichází v úvahu.
Navíc – pokud máte anémii, odběr by byl příliš velkou zátěží i pro váš organismus.