Avatar uživatele
Monie

Daně ze sociálního.

Máma zjistila, že její přítel platí daně i ze sociálního. Více informací bohužel nemám, jelikož jsem nechtěla „odposlouchávat“ jeho osobní věci. Ale přijde mi opravdu nesmysl odevzdávat daně státu z něčeho, co jde stejně státu.
PS: jsem stále dospívající osoba, tak mě prosím nevyčítejte moji neznalost jestli jsem se zeptala na nějakou hloupost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 4421 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Monie – to je opravdu nějaká hloupost – to jsi špatně slyšela nebo se někdo špatně vyjádřil!Daně se platí z příjmu a z toho také odvody na sociální a zdravotní pojištění.Ale „daně ze sociálního“ je nějaká blbost!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Co máš na mysli pod pojmem „sociální“?
Sociální dávky nejsou zdanitelným příjmem.
Sociální pojištění není daňovým výdajem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Monie, jestli je zde něco ze sociálního pojištění, tak daně v žádném případě ne. Jestliže maminčin přítel měl na sociálním pojištění dluh, tak mu OSSZ vyměřila nejspíš penále a pokud neplatil ani potom, tak se OSSZ úhrady dlužné částky mohla domáhat i uvalením exekuce na dlužníka. Obojí je dost velký průšvih a zaplatit se to MUSÍ.
Za neznalost se neomlouvej, žádný člověk neví všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pracovníci Daňového úradu kontroľujú daňové priznania aj formálne aj matematicky. Ak daňovník má zlý prepočet z uvedených údajov, upozornia ho na chybu a musí vyplniť opravné daňové priznanie.
zdroj: vlastná skúsenosť

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Souhlasím s kolegyní Hanny. Taky se mi to zdá nějaké divné.

Podívej se na web tvé zdravotní pojišťovny a můžeš i na web ministerstva zdravotnictví (zdravotní pojištění) a na web české správy sociálního zabezpečení a ministerstva práce a sociálních věcí (sociální pojištění)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Určitě jde jen o nedorozumění.
Daně by neplatil při nízkém příjmu, ale sociální pojištění potřebuje platit aby se mu započítalo do důchodu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek