daně z prodeje akcií

Prosím o radu jak zdaním: Nakoupím akce přes online brokera např: akcie na trhu USA: nakoupím za 100 dolarů + 5 dolarů poplatky – prodám do 6 měsíců za 120 dolarů + poplatky 7 dolarů. Z toho plyne že dnem nákupu činí výdej 100 + 5 x oficiální kurs ČNB na dolary. Po prodeji činí příjem: 120+7 x oficiální kurs ČNB na dolary Do daňového přiznání bych měl dát částku v Kč: 127 x kurs ČNB v době prodeje mínus 105 x kurs ČNB v době nákupu . Je toto správný postup výpočtu ? Děkuji za radu

Odpovědi
DV

dobrý den, myslim, ze by bylo nejlepe tuto otazku probrat s nejakym ucetnim resp. danovym poradcem, protoze zadny FU nebude zajimat v pripade, ze tyto kapitalove zisky spatne zdanite, ze vam nekdo cosi poradil. Ja si osobne myslim, ze FU nezajima vyvoj kurzu, ze musite dolozit vypis od brokera pri uzavreni obchodu, z ktereho by melo byt patrny jak zisk, vas profit, tak i komise ( marze brokera) a zisk nasobit kurzem CNB ke dni uzavreni obchodu. Jinak nektere kapitalove vynosy se nemusi danit, v pripade, ze akcie drzite dele nez 6 mesicu. Ale jak jsem rekl, zkuste se zeptat danoveho poradce.