Ariel

Daně – prodej Aukro, sleva na poplatníka?

Jde mi o to zda je to takto správně – nikoliv výpoečt ale postup
Např. Prodám zboží v hodnotě
400 000,– (příjmy), nakoupím ho v hodnotě 200 000,– (výdaje)

Zisk je tedy 200 000,– – základ
daně. 15% je 30 000,– a základní sleva na poplatníka je 24 840,– .

Daň by tedy měla být 5160,– Je to tak?
Doplňuji:
Jde mi o to, zda se i pro tento prodej vztahuje klasicky sleva na poplatníka, mám ŽL a podnikání trvalo klasicky 12 měsíců jako hlavní činnost.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

A tak to já se zase v daních vyznám 🙂
Ano, takto přesně to je. Celkem ani nezáleží na tom, zda podnikáte 12 měsíců či kratší dobu. Sleva na poplatníka se uplatňuje vždy a nikdy se nekrátí.

Další odpovědi
cukrar

Arieli, jelikož se v daních vůbec nevyznám, mám poradce na http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/

ještě se nestalo aby mě neporadili!!