AnnMary

Daně – příklad

Umí někdo vypočítat tento příklad?
Paní Stará, uklízečka na univerzitě, obdržela v říjnu 2003 starobní důchod 6000 Kč, dále hrubou mzdu 8000 Kč a odměnu za mimořádnou práci 2000 Kč. Zaměstnavatel jí srazil sociální pojistné 1000 Kč Paní Stará žije s manželem, který je nezaměstnaný a nemá vlastní příjem, stará se o svého psa a o dvanáctiletou vnučku, které tragicky zahynuli rodiče (informace o daňových sazbách a o výši odpočtů je součástí zadání).

Úkoly:
• Uveďte standardní odpočty, které si paní Stará může v říjnu uplatnit:
• Uveďte výši měsíční zálohy na daň z příjmů právnických osob paní Staré:

Odpovědi
terry

Někdo to určitě umí, ale napiš důvod, proč bychom tu měli uvádět standardní odpočty ..... a výši měsíční zálohy na daň .....