bartoska2277

Daně DOSTANU VUBEC NEJAKE ?

Dobry den zajimalo by mne jestli mam narok na nejake vraceni dani. Pracoval jsem minuly rok do konce brezna pote mi skoncila smlouva, pak jsem byl na pracaku az dokonce roku .
ted jsem nastoupil od unora znovu do te same firmy a pri nastupu jsem podepisval papiry ohledne dani. myslel jsem ze asi nemam narok na nic ale kamarad pracoval minuly rok az od cervna do te doby byl na pracovnim urade a tedmu prislo asi 9 tisic a jeste nemam zadny uver ani jsem nedaval krev atd stejne jako muj kamarad doufam ze to nekdo pochopy pisu zmatenen predem dekuji za odpoved s pozdarvem MICHAL

Nejlepší odpověď
standa

  1. pokud jste měl v lednu – březnu 2009 měsíční mzdu ve výši alespoň 10.300 Kč, tak vám byla strhávaná daň z příjmu, která vám může být nyní za splnění příslušných podmínek*) vrácena…
  2. skutečnost, že jste byl následně evidován na úřadu práce nemá na případné (ne)vrácení daně žádný vliv
  3. od zaměstnavatele si vyžádejte POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech za rok 2009
  4. zajděte si na FÚ a zde namístě vyplňte daňové přiznání (úředníci vám ochotně poradí)
  5. skutečnost, že nedodržíte termín pro podání přiznání (31.3.2010), je ve vašem případě nepodstatná…, sankce vám vyměřena nebude, protože sankce (10%) se vypočítává z daňové povinnosti a tu vy budete mít nulovou, resp. zápornou.

*) jednou z podmínek je, že nebudete mít jiné zdanitelné příjmy, protože to byste pak daňové přiznání MUSEL podávat a to už je jiný režim ohledně případných sankcí za pozdní podání DP

Další odpovědi
člověk

každý pracující,může podat na finančním uřadě do konce ledna ,dodatek ke zdanění,můžete také mít v pracovní smlouvě dodatek,že toto za vás provede zaměstnavatel

alexandra

Tato otázka už tu byla.Je třeba to vždycky skusit.Tak si to podejte ještě dodatečně.Sežeňte si potvrzení o zaměstnání od firmy,kde jste pracoval a potom potvrzení z pracáku a nejlépe si najít nějakou účetní,která Vám to pomůže vypsat ty růžové papíry,pro které si zajdete na finančák a ona Vám rovnou řekne,kolik Vám vrátí.Pak si s tím zajdete na finančák,omluvíte se,že jdete pozdě a podáte to.Pokud něco nepochopíte,napište mi na email.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyrovnani-dane-za-rok-2009