(ne)ználek

Daně a jejich vrácení

Jak docílím toho, aby mi za celý rok, kdy se vracejí nějaké přeplatky z dani, abych ji měl co největší??? Každý rok většinou dostávám přeplatek ve výší 6–8tisíc, podle čeho se to posuzuje? Jsem bezdětný, zaměstnaný na hlavní pracovní poměr, chodím darovat krev, nemocný jsem byl za rok jednom jednou asi týden…

Nejlepší odpověď
led

pokiaľ máte dane ako zamestnanec, váš mesačný odvod je preddavok na ročnú daň. Po ukončení roku sa vaše mesačné príjmy spočítajú a z toho sa vypočíta daň. U zamestnancov pri takomto počítaní (zaokrúhlené preddavky z mesačnej mzdy) vychádza pri súčte väčšinou preplatok. Pre vás je to lepšie, než nedoplatok.