Avatar uživatele
anonym

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

dobrý den, letos jsem prodal byt a tím pádem bych měl zaplatit daň z příjmu (nesplňuji základní podmínky, abych ji nemusel platit). koupil jsem ale synovi byt, který je na jeho jméno. splňuji tak podmínku nezaplacení daně z příjmu, že finanční prostředky získané prodejem bytu byly použity na uspokojení bytové potřeby? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Zajděte na FÚ a podejte daň.přiznání. Zkuste se poradit se správcem daně, ale asi platbě neujdete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Vypadá to na chybu při nákupu bytu synovi. Kdybyste byl kupující vy a pak byt synovi bezplatně daroval, tak byste se dani z příjmu vyhnul. Teď bude záležet nejspíš na úředníkovi DÚ, jak bude zákon vykládat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Obávám se,že to jsou dva případy.Prodal jste byt,(jak sám uvádíte nesplňujete podmínky pro prominutí daně),musíte daň zaplatit.Koupil jste jiný byt,daň platí prodávající.A,podle mne,je úplně jedno,jestli jste ho koupil pro syna,nebo pro sebe,a jaké finance jste na koupi použil.
>Daň darovací se platí za majetek, který jsme nabyli bezúplatně<.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Ta daň se musí zaplatit do 3 měsíců od prodeje nemovitosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

tom004 + Michal_Kole: nepletete si daň z příjmu a daň z převodu nemovitostí?

anonym: abyste se vyhnul dani z příjmu tímto způsobem, tak obecně platí, že majitel nemovitosti prodané = majitel nemovitosti koupené. Pokud budete chtít berňák přesvědčit, že jste vlastní bytovou potřebu vyřešil zakoupením bytu synovi, nemusí to akceptovat (ale může, on výklad zákona je úřad od úřadu odlišný, bohužel)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek