danaanad

Daň z pozůstalosti, budu platit daň?

Dobrý večer,mohl by mně, prosím, někdo poradit ve věci daně z pozůstalosti?Po úmrtí maminky mé kamarádky je předvolána k notáři, kde se bude řešit pozůstalost, kterou je staré auto 20 let s tím, že před lety mamince Městská část Prahy 4 přidala 50 tisíc příspěvek na auto, jakožto invalidovy 3.st. a kamarádka ještě 40 tisíc přidala na zakoupení auta…Otázka je, zda-li za tuto pozůstalost bude platit daň když auto už je odepsané a nepojízdné vzhledem ke stáří…Děkuji za radu.S pozdra­vem Dana

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nebude, pozůstalí v 1. řadě jsou od daně osvobozeni.
Záleží však na příspěvku od města na automobil, zde jsou určité lhůty. Ale myslím, že pokud to bylo více jak 3 roky co obdržela příspěvek, je vše v pořádku.