pizlicka

DAN Z NEMOVITOSTI SE PLATÍ ZA KAZDY MINULY ROK,NEBO NA ROK DO PREDU??

Nejlepší odpověď
mosoj

Daň z nemovitosti na rok 2012 je splatná do 31.5. 2012. Daňové přiznání se podává do 31. ledna příslušného roku a to pouze jednou když vznikla povinnost platit daň z nemovitosti, podle skutečností platných k 1. lednu příslušného roku. Další daňové přizníní se podává pouze tehdy, pokud nastale změna. Z toho vyplývá že že daň z nemovitosti se platí dopředu vždy nejpozději do 31. 5. příslušného roku.