Manka

Daň z nemovitostí

Jak se posuzuje polní cesta-zpevněná asfaltem – patří do daně z pozemků nebo do daně ze staveb?

Odpovědi
standa

Rozhodující je údaj, který je k dané nemovitosti uveden v Katastru. Zde je tato nemvitost uvedena buď jako:

  1. pozemek nebo
  2. stavba.

Aby takováto polní cesta byla zaevidovaná jako ´stavba´, pak muselo být zmiňované „zpevnění asfaltem“ provedeno na základě stavebního povolení, resp. ohláení stavebnímu úřadu…, a to si troufám odhadnout, že nebylo.

Takže pozemek 🙂