Reny

Daň z nemovitosti

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jaká je vysoká daň pro finanční úřad z prodeje nemovitosti RD.
Děkují za odpověď.

Odpovědi
panenka

prodávající nemovitosti musí dle znaleckého posudku zaplatit 3% z ceny.Dan se musí zaplatit do 3 měsíců od zapsání vkladu do katastru nemovitosti

standa

Ještě bych doplnil, že poplatník daně (tedy prodávající) musí v uvedené 3 měsíční lhůtě podat daňové přiznání a v této lhůtě i daň zaplatit.

Upřesňuji, že zmiňovaná lhůta je až do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí.

Příklad: 2.3.2010 byl zapsán vklad do katastru… a lhůta pak skončí až 30.6.2010