Kryšpín

Je to dobrý nápad platit daň za stará auta?

Ministerstvo životního prostředí usilovně pracuje na analýze starých aut a jak je zdanit. Bez ohledu zda najedete ročně 3 tis. km, neb 20 tisíc, třeba v matičce Praze, případně v kotárech. Tak na př. pro emisní třídu 0 – 16 tisíc českých a pro emisní třídu 3 pouhých 4 tisíce. Tolik částečné vysvětlení na Rdž od mluvčí slečny Petry Roubíčkové z uvedeného ministerstva.

Jenom jsem nepostřehl, zda se bude též platit za vozidla i když je RZ depozitu.

Nejlepší odpověď
Drap

Jiná odpověď

Samozřejmě že je to dobrý nápad. Stačí se jen zamyslet. Je to v podstatě daň z chudoby, Důchodce na vesnici opatruje svoji stařičkou Škodovku jako oko v hlavě. Z důchodu si nemůže dovolit nové auto a přitom ho nutně potřebuje. Bez auta se nedostane ani k lékaři, ani na poštu a ani nenakoupí. Z toho je jasné že daň zaplatí. Chudých lidí je většina, stejně jako starých aut , a tak se budou penízky jen sypat. Na chudý lid je zkrátka potřeba přísnost.

Další odpovědi
Kepler

ano je to vynikající návrh od nové vlády

Ale ne pro průměrného občana. Jak jinak ty chudáky donutit kupovat nová auta? Odpověď je prostá: VW to za vás vyřeší i s jejich podvody v emisích!

orwell

ano je to vynikající návrh od nové vlády

Ano, konečně budou důchodci nuceni přestat hamounit, sedět na naspořených miliónech a každý si koupí ekologičtější „lambíčko“ 🙂
Mj. jeden chytrý ekonom kdysi řekl: Peníze se musí brát tam, kde jsou. Chudí lidé jich sice mají málo, ale zato jich je hóóódně!

dubraro

Jiná odpověď

Nic překvapivého. Jen další z mnoha způsobů, jak chudým brát a bohatým dávat.

Kryšpín

V Německu jsou s kapitalismem malinko dále než v Česku, tam když odevzdáte auto starší 10 let a zakoupíte stejnou značku je šrotovné v přepočtu 40–180 tisíc a já věřím, že nová vláda již buduje zítra bude líp a šrotovné se srovná s Německem

Kepler

Cha chá, ty idealisto 🙂. Takový pokus tady už byl a hned ho zase rychle stáhli. A nezapomeň: ČR není Deutsch!