redhead

Dámy, objednávaly jste někdy šaty přes net? Já právě narazila na jedny u Topshopu, ale mám zkrátka strach si je objednat

Nejlepší odpověď
aramah

Šaty ne ale kalhoty svetry a teď boty,měla jsem strach ale dobrý.Kdybych chtěla šaty tak bych do toho šla.Tady mi poradili jak je to stím číslováním a jak říkám OK.
Dodatečně děkuji.

Další odpovědi
hanny 2

S tím nemám problém!Klidně si je objednej,přinej­horším je můžeš do 14-ti dnů vrátit.Občas to tak dělám,nechce se mě chodit po obchodech.Akorát zaplatíš 2× poštovné.

barnajka

Jsem na tom stejně jako aramah: trička, topy, kalhoty, bundy i boty..to všechno přes net nakupuju celkem běžně. Ale je fakt, že zrovna ty boty a šaty..no nevím, je lepší vyzkoušet osobně. Každý má jinak tvarovanou nohu, jinou klenbu..taky číslování může být různý…
A totéž platí i pro šaty. Jeden stejný model jedné a té stejné velikosti bude vypadat jinak na ženě s plnějším dekoltem a jinak na ‚ploštici‘ :)) Dvě ženský můžou mít shodně velikost 40, ale postavou jsou to dva naprosto odlišný zjevy: někdo působí křehce i při velikosti 46, druhá vypadá kredenciozně i s osmatřicítkou.
Ne každá žena je taky dokonale souměrná, a nebo její míry nemusí 100% odpovídat tabulkovým ‚normám‘.
Taky hodně záleží na střihu a materiálu – a u šatů je tohle vždycky nejlepší ošahat osobně.

Z nákupu šatů přes net bych teda já trošku strach měla, ale klidně do toho jdi. Pokud je to seriozní obchod, bez průtahů ti vrátí peníze, pokud by ti šaty náhodou neseděly. Problém je jen v tom, že pokud bys už s šaty počítala na nějakou konkrétní blížící se akci a pár dní před tím zjistíš, že ti nesedí, budeš mít možná problém narychlo sehnat náhradu.

Mapel

Záleží na e-shopu. Hop nebo trop a poštovné jim teď zpětně účtuješ.