david22

Další problém: na své 4GB flešce jsem měl nahrány různé složky a v nich soubory(cca 20 složek). Teď se mi stalo, že…

… že všechny složky zmizeli, zůstalo jen pár souborů ☹
Přičemž, když se na flešku podívám jako na vnější disk
(klik pravým tlačítkem, vlastnosti) tak ty adresáře tam někde musejí skryté být, jelikož fleška je ze 3/4 zaplněná stejně, jak byla před tím. Je to pro mě záhada a nevím, jak ty adresáře obnovit. Pravda je, že jsem neprováděl na ni defragmenatci ani čištění, čili se pořád mazalo a zase nahrávalo. Je možné, že bude poškozena FAT tabulka… Poraďte mi někdo !! ☹

Nejlepší odpověď
Hlada

To se může stát a není to nic neobvyklého. Zkus použít nějaý program pro obnovu dat a data obnovit na disk v počítači.
Defragmentace nemá u elektronických pamětí žádný význam, protože čas přístupu ke všem buňkám je trvale stejný. To má význam jen u mechanických disků, kde se musí po zadání adresy počkat na otočení plotny.

Další odpovědi
FlipLed

Nevím jestli je to stejný problém ale mám 8GB flashku a měl jsem jí skoro celou zaplněnou. Po nějaké době jsem soubory vymazal, ale na flashce zůstalo místo stejně zaplněno jako předtím. Pomohlo naformátování flasky (pravé tlačítko na disk-naformátovat). Všechny soubory se smazaly a měl jsem zase čistou flasku. Ale toto je řešení pouze toho, kdybys chtěl mít zase prázdou flasku, bohužel nevím jak vrátit soubory po vymazání. Ale ve filmech to taky nějak dělají, tak to nějak půjde :D:D:D