Lgee

Pokud něco udělám, sejmou otisky prstů a bude to jediný důkaz, jak zjistí, komu patří?

Nevím jak to nazvat, ale teď by mě zajímalo ohledně minulé otazky, pokud tedy něco udělám a sejmou otisky prstů, a bude to jediný důkaz, jak zjistí, komu patří? Budou muset chodit od domu k domu a brát otisky?

Nejlepší odpověď
Mravenec

No momentíček. Jediným důkazem snad nikdy nebyly jen pouhé otisky prstů. 😁

Na základě dalších dedukcí apod. se dostávají k podezřelým osobám, které až poté mohou třeba prověřit. Ale skutečně nehledají Alibabu, který se schovává v jedné z chatrčí s lupem.

Edit: Víte co? Věnuji Vám trochu více času. Mezi typické stopy např. u vraždy patří 3 skupiny. Materiální – nějaké vlasy, výměšky, krev,.. Kriminalisticko-technické – stopy násilí na těle apod. Paměťové stopy – vznik ve vědomí osob pozorující způsob spáchané vraždy.

Dále, není-li pachatel dosud znám (vytipovat okruh osob – hledat mezi nimi pachatele -určit okruh podezřelých – určit osobu, proti které vzniká důvodné podezření, že spáchala vraždu – zahájit proti němu trestní stíhání.)

Je to takto důsledně dostačující?