Gestas

Dalo se maso z nuceného výseku po chuti poznat od normálního masa?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nedalo. Maso na nutce bylo vždy čerstvé, nemražené, neskladované a každý jednotlivý kus prošel veterinární kontrolou, což u zvířat na jatkách nebylo. Mnohdy tedy bylo v lepší kvalitě než maso v běžných krámech.

Další odpovědi
dr.luha

Velké procento vepřového masa bylo ze špatně kastrovaných samců (kanců), tudíž dosti smrdělo při tepelné úpravě i když bylo čerstvé.

dudu

S panem kolegou zásadně nesouhlasím. Pocházelo z nemocného zvířete nebo alespoň z kusu, který umíral /byl poražen/ s vysokou horečkou proto, že utrpěl závažné zranění – např. zlomeninu nohy. Maso mělo jinou barvu i konzistenci a při zpracování nevonělo. Vše je třeba hodnotit případ od případu.

ivzez

Osobní zkušenost nemám, ale myslím si, že to záviselo na tom,
z jakého důvodu se tam maso dostalo (co zvířeti bylo).