Terci

Dalo by se vyřešit zavlažování afrických pouští dovozem ker z Antarktidy?

Nejlepší odpověď
Quimby

Jak chceš prosím přetáhnout tu ledovou kru na poušť?
To není jen o tom, že tam není voda, ikdybys ji tam dostala, tak se tam prostě neudrží, nejsou k tomu klimatické podmínky, musela bys tam uměle držet vodu spoustu let aby vznikla půda a vegetace schopná tu vodu udržet.
Navíc takový zásah do prostředí by mohl mít katastrofální následky na jiném místě a nikdo to nedokáže předpovědět.

Další odpovědi
Agneta

A nechtěla bys ještě srovnat Himaláje, a udělat tam pole?:DDD

Kelt

Určitě by to bylo nákladné, doprava lodí do Antarktidy, naložení ledu a zpátky. Možná, že by ten led roztál, než by loď doplula. A letadlem, taky by to bylo drahé. Lepší by bylo instalovat trubky a zavlažovat pouště, ale musela by se upravit půda.

zjentek

voni teď budou na Měsíc dávat zrcadla, aby bylo světlo i večer a nemuseli jsme svítit lampama ..takže by se ti to brzy asi stejně roztopilo, ten tvůj projekt