Avatar uživatele
Stříbrný

Dalo by se vyjadřovat emoce kvantitativně v nějaké stupnici?

Měříme teplotu, vzdálenosti a jiné fyzikální veličiny, kdy máme nějakou číselnou hodnotu a jednotku podle nějakého vzoru, např Praha - Pardubice 160 km, teplota dnes 14°C. Mohlo by se takto určovat emoce - jsou pozitivní a negativní, tedy něco jako teplota. Emoce ovlivňují každého, ale tímto se asi nikdo nezabýval. Má na to někdo nějaký názor? Děkuji.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na stejná zážitek jsou emoce různých lidí různé. Nelze je přesně a spolehlivě měřit. . A pochybuji, že by to snad někdy v budoucnu měřitelné bylo.


Avatar uživatele
Stříbrný

Velmi hodně doplním Drapa-pocity, emoce záleží na hormonech, které vypustí tvoje tělo, tudíž to záleží pouze na tvém tělu a přestože se bavíš, dějí se kolem tebe pro tebe zajímavé věci, stejně můžeš cítit strach, čistě bez důvodu a jelikož toto se nedá předpovídat, nelze ani předpovídat pocity více lidí, tudíž nikoliv, toto se nebude v blízké budoucnost (do pětiset let) měřit.


Avatar uživatele
Zlatý

Nevrlý.
Nasraný.
Nejnasranější.
Amok.

S pozitivními jsem se v poslední době nesetkal.
Milá.
Ťu, ťu, ťu ...
Podraz.


Avatar uživatele
Registrovaný

Nějaké kvalitativní měření emocí asi v běžné praxi není možné. Každý totiž svoji emoci v dané situaci prožije jinak včetně intenzity. Dá se tedy říci, že podobně jako zmíněná teplota, máme každý svůj vlastní teploměr s vlastní stupnicí.
Možná by se daly emoce měřit jako mozková aktivita jednotlivých aktivních center mozku. Měření mozkové aktivity se již nějakou dobu provádí a známe např. centrum strachu. Takže čím více aktivity v této části mozku změříme, tak tím větší strach by teoreticky člověk měl prožívat. Pokud vím, tak takto jednoduše bohužel emoce nefungují a neshoduje se mozková aktivita s intenzitou zážitku.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.