Usoman

Dalo by se rýžovat zlato na Ploučnici nebo Kamenici?

Nejsou to zlatonosné řeky, ale zlato je teoreticky úplně všude. A pokud by se šlo do vyšších poloh, tam kde není přehrada či jez, tak by tam něco být mohlo, ne?

Jezdit 120 km za Prahu by nebylo moc praktické, takže zůstaňme u severních Čech.

Odpovědi
mosoj

Rýžovat můžeš všude i tam kde zlato není. Nicméně nějakou tu zlatinku najdeš všude. Hlavně na čem ji zvážíš?

Klaproth

Rýžovat můžeš leckde, pokud nenajdeš zlato, tak broky narýžuješ stoprocentně.

Lamalam

Rýžovat se dá všude. Bohužel na Ploučnici a Kamenici na zlato narazíš neprosto výjimečně, ale velkou šanci tam budeš mít na turmalín, zirkon (na Ploučnici ho vyryžuješ se stoprocentní jistotou) a rutil a samozřejmě ty broky o kterých píše Klaproth, ty jsou naprosto všude.

magorvkleci

Ploučnice se mi nezdá, podle mne je to taková lužní řeka od pramene až po ústí, nejvýš nějaké pískovce. Kamenice, myslím ta Chřibská nebo spíš ta Kytlická nebo ještě líp ta Tanvaldská, jsou asi lepší volba.