zjentek

Dalo by se říci, že tropická cyklóna či tornádo jsou takovou dočasnou „malou černou dírou“ planety?

Tak se na to podívejte. Černá díra vznikne nejspíš z ničeho a vycucne vše, co unese. A unese hodně. Vsadím se, že také rotuje. A určitě bude taky dočasná, žejo, nic není navěky. Takže se znenadání objeví, točí se a cucá. Tak si to představuji, ale… možná je okolo č. děr více informací. ;)

Vidíte mezi černou dírou a cyklónou zásadní rozdíl v principu? ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Já tam žádnou podobnost nevidím, jsou to dva naprosto odlišné fenomény.

Další odpovědi
Dochy

Také tam podobnost nevidím…

Hm koukám že jeden hlas jsem ťukl omylem, protože mně zrovna jedna podobnost zklamala (to že dva příspěvky mají začínají slovem „žádný“ ještě neznamená, že mezi nimi není žádný rozdíl 😉

Rozhodně není pravda (alespoň dle současné úrovně vědy) že černá díra vznikne z ničeho… To nic do začátku musí být objekt podstatně větší než naše Slunce. A ani cyklóna či tornádo nevznikají z ničeho. A bacha, cyklóna a tornádo jsou dvě naprosto různé věci (liší se sílou, velikostí, dobou trvání, způsobem vzniku)

Mc Merkurion

Dochy: … neva, už je pryč …