JájsemRaibek

Dalo by se prokázat, že mimozemšťané existují?

Pokud by smíšená posádka vesmírné stanice v rámci různých experimentů vykonala na vesmírné stanici soulož a na jejím konci by byl řádný porod lidského jedince. Jednalo by se o mimozemšťana?
Mohla by NASA po návratu posádky na Zemi tvrdit, že s nimi na Zemi přistál i mimozemšťan?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pořád by se to stalo na orbitě kolem Země a narodilo se to pozemským rodičům. Jinak: jakou národnost by mělo dítě narozené na palubě letadla americké výroby, čínských aerolinek, na cestě z Pekingu do Honolulu, někde vysoko nad Pacifikem? Jedině aliendron má v tom takový hokej, že neví kam patří. Jsem Vetřelec, nebo dron, odkud jsem a kam směřuju? Z toho by se jeden po…

Další odpovědi
Frontinus

Záleží na definici pojmu „mimozemšťan“. Protože obvykle se „mimozemšťanem“ míní životní forma, která se vyvinula mimo Zemi, nebyl by člověk (pes, potkan, hrachor,..) počatý (narozený, vyklíčivší,…) na orbitě (na základně na Měsíci, Marsu,..) pokládán za mimozemšťana ve smyslu objektu zájmu astrobiologie.

zjentek

Jistě, dalo. Na sídlišti OV- Dubina je také smíšená posádka a toto sídliště je dnes plné podobných mileniánských a ještě i o deset let starších mimozemšťanů!

anonym

Záleží na tom jak mimozemský původ definujete. Vy si jej definujete zrozením konkrétního živočicha, nikoliv původem druhu či dokonce původem života jako takového. Je ale zjevné že se to dá definovat různě.

  1. pokud se bavíme o původu života, je zjevné že veškerý život na zemi je od počátku mimozemského původu protože země vznikala z materiálu který původně byl mimo zemi, mimozemský 🙂
  2. pokud se bavíme o definici původem živočišného druhu, takové mimozemšťany zatím neznáme
  3. pokud se bavíme o mimozemšťanech jako konkrétních organismech, které se zrodily mimo zemi, pak stačí poslat na Mars uvnitř sondy petriho misku a máte jich hned pár milionů – nejspíš jen dočasně, ale podle této definice to mimozemšťané rozhodně budou, protože se zrodí cestou tam nebo přímo na povrchu cizí planety 🙂 To už se mimochodem stalo, takže ano takoví mimozemšťané existovali (nebo na některých sondách možná ještě dosud existují – jde ale o bakteriální­život).