Avatar uživatele
Bronzový

Dali jste někdy úplatek,požadoval to někdo po vás?

Doplňuji:
JE pravdou všech že žijem v hrozné době když něco potřebujete ať je to kdekoliv tak musíte dát pozornost(úplatek),NEJSEM SAMA DĚKUJÍ VŠEM.ŽOLÍK

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nedal a ani nedám.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Dávám ve zdravotnictví a již mně to hodně pomohlo !!
Dokud vám nejde o zdraví jde h.... !
Doplňuji:
Tímto ale neříkám, že to je správné !!!


Avatar uživatele

Ve firemním sektoru jsem se pravidelně setkával s požadováním, i když většinou v nepřímé formě. Odhaduji tak v 75%.
Na tomto fóru a takto položená otázka nemívá objektivní vypovídací hodnotu. (Ti, kteří dali úplatek, někdy i vynuceně třeba ve zdravotnictví, to neochotně přiznávají a spíše to bagatelizují, že je to obecná atmosféra, proti níž nic nezmohou).
Přitom výsledky anonymních průzkumů jsou jednoznačné, drtivá většina občanů se s ůplatky setkala a cca 38% i alespoň 1x v životě úplatek dala.
Doplňuji:
Ještě důležitý doplněk ke korupčnímu prostředí: Dle propočtů Amnesty International činí jenom u státních zakázek korupční podíl předražující reálné ceny až 30%, přičemž za obecně únosné na západě se považuje 5-10%.
Toto znamená podíl faktického zatížení na každého občana ČR přes 1000 Kč ročně! Takže to není žádná abstraktní chiméra, ale vážný problém citelně dopadající na každého z nás, coby daňového poplatníka.


Avatar uživatele
Zlatý

No jéje, každou chvíli po mě někdo požaduje úplatek a já mu ho dávám. Mám totiž několik velmi úplatných dětí a zvířat. :-)


Avatar uživatele
Zlatý

nedal, nedávam ani nedám.

ctím zákony.

dávání (pokud nejsem agent - provokatér) i přijímaní úplatku je trestné.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak to budu asi jediný.Ano dal,v roce 1985, 3 000,- Kč,za přednostní vyřízení,v Mototechně, dodávky Š 120M - LS.Mohl jsem zůstat "slušný",a 6 měsíců si počkat.Nepočkal jsem.


Avatar uživatele
Zlatý

Kdybych nedal,neměl bych práci.Tato "rovnice" má sice malililinkatou objektivní vypovídací hodnotu,nicméně platí, a je úplně putna,jestli ji akceptuju,nebo ne.
Moralisté se zásadami - změňte to.Osobně bych byl nadšený.


Avatar uživatele
Zlatý

Nikdy jsem úplatek nedala.


Avatar uživatele
Zlatý

Přiznávám,že jsem jednou,když mi doktor vypisoval papíry pro pojišťovnu ohledně úrazu/před asi 8 lety/,dala 1000,Kč do obálky.On ji přede mnou otevřel a bezostyšně se podíval,kolik tam je!Nevím jestli ho to uspokojilo,ale jisté je,že jsem potom dostala od pojišťovny docela slušnou částku!


Avatar uživatele
Zlatý

Tak já mám asi šílenou kliku na lidi. Ať jsem kdykoli cokoli řešila, šlo to bez úplatků - nikdy jsem ho nenabídla, nikdo si mi o něj neřekl, a nedala bych ho, protože nejsem hovado a protože na to stejně nemám.
Nedávno jsem lítala po asi pěti vysokejch institucích s docela speciální záležitostí, která vyžadovala ochotu a práci navíc pro všechny zúčastněný. Všichni mi ochotně pomohli, někteří dokonce i ve svým volným čase, a absolutně nic za to nechtěli. Dokonce mě šokovalo, že se mi pak jeden z nich ozval, jak to pokračuje a jestli se neobjevily nějaký problémy. Šlo to jednoduše - přímý a férový jednání, slušnost, úsměv, poděkování za každou maličkost.
Ani jindy jsem se s tím nesetkala - úřady, zdravotnictví, studium, práce. Nevím, nežiju já na jiný planetě? :o)
Myslím, že to u nás nebude tak šílený, žolíku. Všecko je o lidech - a dá se narazit i na slušný a ochotný, věřte mi.

Samozřejmě - zásada "nedala bych" se vztahuje na normální situace v dnešní době. Jak říká Mosoj, když je člověku mizerně, tak jde hodně zásad stranou :o/ a je smutný, že se toho tak čile využívá.


Avatar uživatele
Bronzový

Já jsem se jednou, bohužel neúspěšně, pokoušel podplatit pořadatele u vchodu, aby mě pustil na hokej, když bylo vyprodáno. Ten blb se mi ještě omluvil, že mě fakt pustit nemůže, protože tam mají na každém hokeju provokatéry, kteří je zkouší podplatit, a kdyby to od něj vzal, okamžitě letí z práce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.