Dali byste svoje dítě do škol. třídy, kde je většina dětí romských a ze soc. slabých rodin?

V Tv každý pátek běží sběrný dokument „Ptáčata“. Představuje divákům školní třídu, kterou navštěvují děti z romských a soc. slabých rodin. Dali byste klidně do takové třídy svoje dítě, nebo byste měli nějaké obavy (výhrady)? Tři díly dokumentu jsou ke zhlédnutí na http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/ Zajímavý dokument.
Doplňuji:
Ptám se, protože nějak nechápu, jak došlo k tomu, že děti takhle roztřídili a jak asi toto roztřídění vysvětlili na odboru školství, že to povolil.

Nejlepší odpověď
kropitko

Syn také chodí do třídy s romama,nevadí to mě,nevadí to jemu. To bude asi tím,že se řadíme mezi soc. slabou rodinu…

Když na to máte,dejte si svoje dítě do soukromé školy,,vychovejte z něj snoba,,,,!?
Myslíte,že to pak bude mít v životě jednoduší???
Doplňuji:
Já jsem se s úplným roztříděním nesetkala,mám asi štěstí,mezi dětmi kam chodí syn,jsou dokonce i cikáni,kteří jsou na tom finančně lépe než my. Nebo se aspoň tak prezentují na veřejnosti,,mají lepší oblečení(znač­kové),lepší mobily,rodiče jsou samé zlato a super fára,no a možná i lepší vzdělání než já,,,,,takže není pravda,že jsou romové jako romové

Další odpovědi
standa

Pokud otázka stojí zda bych svoje dítko dal do třídy, kde je VĚTŠINA romských dětí, tak odpověď je pro mě jednoduchá – NEDAL !
A vůbec to není o snobství…

Dcera navštěvuje 3.ročník ZŠ, kde jsou tři cikáňata a … v podstatě ani nevím, že tam jsou. Tento neškodný způsob začleňování sociálně slabších je z mého pohledu v pořádku.

Je však otázkou zda TO pro ty 3 zmiňovaná děcka bude stačit, protože do jejich rodiny nevidím a nevím zda dobré návyky ze školy se pak v rodině neztratí…

Ale to už je jiný příběh.

anonym

Pokud by byla cikáňat většina,ani náhodou.
Jedno – dvě – dobře.Jak je jich víc,začne fungovat stádní pud.Vím, co říkám.
Ty ušlechtilé řeči o cikánech,ty miluju.
A je mi naprosto jedno,co si kdo myslí.

roxy52

Já teda ne ! Jsou sice vyjímky,ale těch je opravdu jako šafránu.A vzhledem k tomu,že v ty třídě by jich bylo víc než bílejch,tak by určitě vnímali svoji převahu a všichni víme,jak se zachová jeden cikán a jak by se zachoval tentýž ,kdyby měl kolem sebe celou svoji rodinu.
Doplňuji:
Pro Led.Co to mylá paní píšete za nesmysl,že to z nich udělala společnost!!! Každý ví,že právě společnost jim cpe horem dolem,ale bohužel jejich mentalita je na ůrovni houpacího koně.

led

mám pocit, že som v južných štátoch USA 19.storočia. Len my bieli a s peniazmi sme ľudia… Postavte kríže…
Pre mňa Rómovia, Cigáni, aj soc.slabí sú ľudia. Sú takí, akých z nich urobila naša spoločnosť.

lerak14

ani kdyby platili mojím dětem vše jako jim