Avatar uživatele
Filip84

Dali byste si nejdražší zmrzlinu na světě?

Porce nejdražší zmrzliny na světě stojí JPY 873,400.00, což je Kč 139,744.00 (což je laciný, protože JPY 1.00 = Kč 0.16, teďka, dlouhodobě byl kurs jenu ku koruně kolem JPY 1.00 = Kč 0.20!, no tak to by bylo děleno deseti krát dva, takže skoro sto osmdesát tisíc!). Jak vypadá máte dole, na obrázku.

Proč je tak drahá? Je v ní bílý lanýž. Lanýž je obecně drahý hřib, a tady je bílý, z Alby ve Vlašsku, no a kilo vyjde na cca Kč 320,000.00. A když se podíváte pozorně, tak je tam toho lanýže kotel, a je čerstvý, normálně, když dostanete někde drahé jídlo s lanýžem, tak ho tam jde troška sušeného. A pak je tam parmesan Reggiano, no a saké.

Oproti jiným, jakože nóbl předraženým sensačním jídlům, tohle bude dobrý, to dává, z kulinářského hlediska – ta kombinace, sensus. Ovšem „stopade“ tisíc bych za to nedal, vlastně bych za to nedal ani desetinu, protože I. nejsem moc na zmrzlinu, II. když si vezmu poměr toho, co zaplatím (sto padesát tisíc) a co dostanu, tak to oželím a III. já se rád dobře najím, ale tohle by mi bylo blbé, to bych ty peníze dal raději Medicines sans frontieres, nebo tak něco.

Takže ne, nenechal bych se na to ani pozvat. Ale rozumím tomu, Japonci to tak mají. A, znám se: dokud jsem kouřil, tak vyzkoušel jsem, i Treasures, krabičku – tehdy – za cca Kč 2,000.00, ale beztak nejlepší byly Mocne bez filtra, žlutý Startky a Karo Zigaretten Ohne Filter. No tak Советское мороженое – víš co! 👌😎😅

A co vy? Dali byste za to ty prachy? Ono to bude vážně dobrý, to bude kulinářský zážitek na celý život (obecně asijské zmrzliny jsou dobré)! Nebo nedali, ale dali byste se pozvat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec před 6 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nedal bych si.

Bez zmrzliny se obejdu. Nechutnají mi „smetanové“.
Mám raději ovocnou dřeň. Tu a tam si dám sorbet, nanuky (Eskymo, Ledňáček, Míšu.)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Savier

Dal bych si, ale musel bych být pozván.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

Nedal bych si.

na černé mám alergii, takže nebudu zkoušet bílé 😂

Upravil/a: Darcy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nedal bych si.

Taková zmrzlina je jen pro „vyvolené“ a velmi „zvláštní“ lidi. Počítám se prozatím mezi normální lidi, tudíž u mě vede vanilková.
😄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Nedal bych si.

Pri pomysleni, ze skoro 700 milionu lidi ve svete trpi chudobou, by mi tahle zmrzlina nechutnala!
Je to naprosto ujete!! Proc utracet takove penize, kdyz by se za tu cenu najedlo nekolik desitek deti??

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
S96PR

Nejím zmrzlinu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
•adulinkqq•

No já zmrzlinu nejím:)

Avatar uživatele
Filip84

marci: Proč myslíš? Podívej se, cca Kč 140,000.00 (ať se to dobře počítá) je dneska cca 3.5 násobek průměrné mzdy. To je, jako Kčs 7,000.00 – Kčs 9,000.00 za Husáka, tak jako zhruba. Není to málo, ale zase pálka nevídaná to taky není, jako! 🤷‍♀️😅

Avatar uživatele
zjentek

„Dal bych si a zaplatil za to, ale na to nemám“ je zcestná úvaha magora, který neumí, nebo jednoduše nechce pochopit princip života tady na Zemi, normální, soudný tvor rovnou oběsí podnikavce, který podobný produkty vyrábí a šíří mezi bytostmi zde na Zemi. Děkuju.

Avatar uživatele
Filip84

Sorry, nějak mi vypadl odkaz na článek: https://www.facileincucina.it/dolci/il-gelato-piu-costoso-del-mondo-perch-vale-piu-di-6-000-euro.htm

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava