hapiky

Dali byste jako důchodci přednost v bydlení v bytě (paneláku), nebo raději na chaloupce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obojí má své přednosti. Ideální by byla bezúdržbová chaloupka na samotě u lesa a se vším komfortem, co poskytuje panelák. Ale to už bych chtěl moc, že?

Další odpovědi
Drap

Jako důchodce zůstávám stále na stejném místě. Lze předpokládat že většina důchodců se nechce na důchod stěhovat jinam, než žili doposud, pokud jim to zdravotní stav dovoluje. A je jedno zda doposud bydleli v paneláku nebo v chaloupce.

Pruzkumnik

Záleží na okolnostech na životním stylu
V případě aktivního chaloupku a v případě pasivního v křesle před televizou v paneláku
Já bych osobně chtěl skončit v chaloupce ale pokud budu mít na sklonku života podlomené zdraví prací, tak spíš skončím v paneláku
Jo ale pokud bude válka tak atomovej kryt bude taky fajn 😁

dudu

Žít v chaloupce se zahrádkou je příjemné a romantické, ale jen do doby kdy se zahrada začne „zvětšovat“ a nastane problém dojít na zápraží natož třeba do obchodu. Ze svého okolí znám hodně přátel a příbuzných, kteří v pozdním stáří zoufale usilují o umístění v městských pečovatelských domech či domovech důchodců. Vždy by nad iluzemi měl vítězit zdravý rozum a pomáhat rodina.

Kryšpín

Důchodcem možná budu za 60 let, ale dal bych přednost na Hradě

anonym

S takovou chaloupkou jsou jen starosti a víc práce, než s bytem, když malebnou chalopku, tak pořádnou rodinu, která mě bude obskakovat, nosit mi vodu, jídlo, pumpovat žumpu suchého záchodu ke, kterému se stěží dobelhám, avšak nic nereálného pro duševní narkomany a sluníčkáře.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pragmatismus

Jiří Bohumil

Já tedy preferuji bydlení v „chaloupce“. Tu jsme předali mladejm a bydlíme „na vejminku“- v podkroví. Máme tam klídek, když potřebujeme, mladí pomohou, když potřebují oni, pomůžeme, pokud zdraví slouží, my. Není smutno, vnoučata jsou príma a stále je co dělat. Manželka na zahrádce, já všechno možné. Švagrová bydlí v paneláku a tak vidím, jak je tam ten život chudší (křížovky a TV) a problémovější – nepříjemní sousedé (i cikáni), kravál a pod.
Ale každému asi vyhovuje něco jiného.

mosoj

Toto období zažívám. Nejblíže pravdě je dudu. Domek potřebuje údržbu a poměrně veliké neustále investice. Na domek jsme nyní s manželkou sami dva a muselo přijít rozhodnutí, čemu dáme přednost. V dokonalém úklidu jsme museli povolit. Úklid jsme zredukovali a zahrádku také.
V současné době jsem díky EÚ musel vyměnit zcela funkční plynový kotel a díky tomu i dosud nezávadné vyvložkování komína. Stálo to cca 41 000 Kč. Kdybych to neudělal, za dva – tři roky na konci životnosti kotle, tak by mně to přišlo na cca nejméně 80 000 Kč.
Ale i jinak, střecha by chtěla obnovit , Z důchodu ani náhodou.
Takže pokud máte statisíce na údržbu domku raději domek, přijde ale doba kdy ho nestačíte ani udržovat. Nebudete mít sílu. Řešení je několik. Osobně, kdybych si v době kdy jsem ještě fyzicky byl zcela fit, něco nenašetřil podnikáním, domek bych zřejmě musel prodat.

nyjono

Přijde na to.
Panelák má výtah?
K chaloupce někam blízko jezdí bus, kterým se senior dostane k lékaři? A topení? Letitá seniorka si bude topit v kamnech obtížněji než čerstvý důchodce – muž.

  • pár dalších „drobností“, které důchodci, který je v důchodu aspoň 10 let umožní žít normálně.

bububabu

V tomto věku vše záleží hlavně na zdravotním stavu. Pokud bych nebyla schopna se o sebe postarat pak bych šla do nějakého pečovatelského domu, ale nikdy ne do domova důchodců!
Neslyšela jsem o tom nic dobrého a třeba tady kde žiji tak jsem viděla jak mnoho lidí tam umírá úplně zbytečně a to třeba jen tím že hloupá sestra udělá průvan, protože se větrat musí, na stížnosti nebere ohled, protože starým lidem je stále zima tak si ztěžují. Mnoho lidí, včetně mojí babičky, tam umřelo kvůli tomu na zápal plic!
Ještě je zvláštní že všichni lidé tam umírají přesně do roka, dokonce i manžel jedné známé, který byl úplně zdravý tam šel jen kvůli tomu aby tam mohl být se svou manželkou a i on přesně do roka zemřel spolu se svou manželkou!!!
Jinak bych chtěla být tam kde jsem žila doposud, neměnila bych kvůli důchodovému věku místo bydliště.

Kepler

Já jako moderní dědek předpokládám, že budu mít mobil a doktor přiletí ve vrtulníkem za mnou. Na pohyb do hospody bych měl čtyřkolku s možností pásového podvozku a tak by mi byla veškerá doprava ukradená. Je ale fakt, že je to spíš pro zazobanější dědky. Ale o tom řeč nešla 🙂

hapiky

Kepler: Proč na samotě? Samota tíží, na pokec není s kým.

Kepler

Protože bych tam měl božský klid, určitý druh sousedů mi silně leze na nervy. Kdybych si chtěl pokecat, tak zajdu do hospody, nebo si někoho pozvu.

astrální děd

Příspěvek smazán administrátorem.