atena11

Dali byste dítěti na soustředění telefon?

Dobrý den, dali byste dvnáctileté dceře na soustředění mobil? Na seznamu věcí se nedoporučuje ale já bych jí ho nejraději dala sebou..

Nejlepší odpověď
www

Pokud to organizátor nedoporučuje, tak bych jí telefon nedal.
Máš-li potřebu být s dcerou neustále v kontaktu ap. (neznám důvod), vyber příště pro dítě takové soustředění, kde je jim to jedno.
Názor
Doplňuji:
P.S: pro případ úrazu ap. mají organizátoři dostatek kontaktů na rodiče, případně jinou cestu k jejich vyrozumění. Dělal jsem vedoucího ještě v době, kdy nebyly nejen mobily, leckde ani pevné linky a vždy možnost informovat rodiče v případě potřeby byla.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Na jaké soustředění?
A proč jí jej chceš dát?
😉
Osobně bych dal na doporučení organizátorů – a to, co nedoporučují, bych sebou dceři nedal (nebyl-li by nějaký závažný důvod, proč ano)… Organizátoři (a příp. garanti) vědí lépe, než dvanáctiletá holka, co potřeba je a co ne – a co je, možná, přímo ´škodlivé´.

da ny

Rozhodně ne.
Navíc musí počítat s možností ztráty/krádeže.
Vedoucí jistě MT mít pro případ kontaktu s rodinou budou.
Také nepotřebuje dítě „viset“ na mobilu a fňukat do telefonu vystrašeným rodičům… to ať raději zůstane doma.

huxa

Nikoliv. Telefon slouží k volání, nikoliv k soustředění.

MK44

Záleží na povaze soustředění. Jde-li o to, aby se děcko naučilo obejít se nějaký čas bez kontaktu s rodiči, nemá smysl tento záměr kazit.

Není-li to smyslem pobytu a nemáte-li s pořadateli zkušenosti, lze o tom uvažovat. Samozřejmě pokud je dítě schopno s mobilem zacházet a neutrácet zbytečně za hovorné nebo s ním dělat blbosti, neztratí ho a rozpozná, kdy nastala situace ho použít …

Nazdar Bazar

Otázka zní zda nejsi právě to dítě a nechceš po nás souhlas !
Doplňuji:
Jukněte na ostatní dotazy tazatelky a evidentně není rodič.

Fienir

Rozhodně ano, co kdyby se jí něco stalo?

redy

Bez mobilu ani ránu.
Určitě dala 🙂

štamgast

Dejte jí ho. Určitě.

Nevíteto?

Pro „jistotu“ jo (pro tvůj pocit bezpečí o ní), kdyby se něco stalo, ale neděs se, když ti nebude volat, pokud se nic „hrozného“ nestane, není důvod k volání 🙂
Ale taky je možné, že jim je (mobily) stejně budou vybírat a vrátí jim je, až při odjezdu, jako jednou nám, když jsem byla na švp…