Dali byste 30000 Kč za použití jména Václava Havla?

Kdybyste třeba chtěli pojmenovat restauraci, obchod, veřejné záchodky… jeho jménem, musíte zaplatit výše uvedenou částku! Už i jméno se dá patentovat!

Nejlepší odpověď
Awe

Určitě ne, ale pojmenovat takhle mísu na veřejném wc není špatný nápad

Další odpovědi
briketka10

Nic z výše jmenovaného i kdyby žil
nikdy mi VH k srdci nepřirostl a ráda
jsem ho neměla a nevážila si ho, jako
spousta jiných nechápu ano, proč se
naše letiště jmenuje po něm stejně říkám
na Ruzyň 😁

arygnoc

určite nie.
dokonca ani keby mi zaplatili, na svojom by som nijakú vec s jeho menom, či nebodaj jeho dielo či fotografiu neumiestnil.

nevážim si ho ani ako človeka, autora a ako politika už vôbec nie.

😉

gecco

Jo – jen – nejde o patent, ale registrovanou značku…
😉
Ne – nadal, nemám potřebu po VH cokoli pojmenovat…
___
Ale klidně bych knajpu pojmenoval „U gecca“…
Sááákra – teď jsi mne vyděsil – asi si to nechám registrovat…
😉

lexx

takového vola to abys hledal v poledne s baterkou

setapouch

Každý má právo na ochranu svého jména, i po smrti. Já bych za to ty peníze nedal, ani kdyby mi to mělo přinést dvojnásobek, ale věřím, že se najdou lidé, kteří do toho půjdou.

Drap

Nechtěl bych nic takto pojmenovat ani zdarma.

cochee

Ani kdyby Dagmar dala těch 30K mě a nádavkem mi chodila prát, vařit a žehlit.

McArthur

Z obchodního hlediska je jméno „Václav Havel“ velice dobré. Prodává do zahraničí a otevírá nejedny dveře, a tak si umím představit, že si tuto značku někdo pronajme.

Chápu rozladěnost mas s tím, co ve své době dělal, pro Československo toho ale udělal hodně v dobrém. Hlavně otevřel dalším Čechoslovákům cestu na západ. Většinu pokažených věcí nemá na triku Havel, ale politici, které si většina zvolila. Havel s tím mnoho nemohl nadělat. Chtěl jinou republiku, ne to, co tu teď máme. Chce to jen něco o něm nastudovat a zasadit to správně do kontextu dané doby.

anonym

Blbá to otázka.
Víš,pan Havel toho udělal dost
pro naší vlast,kdyby takovejch Havlů bylo více,
víc nebudu psát.
Byl to pan prezident.....
Nikdo mu z těch dnešních šmejdů nesahá ani pod kotník,i když ty nohavice měl dost vysoko.

led

Je zaujímavé porovnávať súčasné názory na Václava Havla s názormi v časoch, ktoré ho vyzdvihli na vrchol.

arygnoc

@led:

nie je čo porovnávať.
vtedy i dnes bol/je názor rovnaký.
akurát vtedy som havla označoval jadrnejším slovníkom.

😉